رتبه تهران در ایران و خاورمیانه از نظر محیط کسب وکار استارت آپی

رتبه تهران در ایران و خاورمیانه از نظر محیط کسب وکار استارت آپی

وبی کارت: بر طبق آخرین گزارش استارت آپ بلینک از 1000 شهر در 100 کشور دنیا بر طبق کمیت، کیفیت و محیط کسب وکار استارت آپی، تهران در رتبه 512 قرار گرفته و در رتبه 18 منطقه خاورمیانه قرار دارد.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، در تازه ترین گزارش استارت آپ بلینک از رتبه بندی استارت آپ ها که توسط اتاق تجاری تهران پخش شده، ایالات متحده آمریکا اولین کشور جهان از نظر امتیاز کسب وکار و کیفیت و کمیت استارت آپی است. انگلستان، کانادا، آلمان و سوئد در رتبه های بعدی قرار دارند و چین در جایگاه هفتم جهان است.
این گزارش نشان میدهد رتبه سنگاپور در سال ۲۰۲۱، نسبت به سال ۲۰۲۰، شش پله بهبود یافته است. سنگاپور در رتبه بندی جدید در جایگاه دهم جهان ایستاده است. رشد شش پله ای سنگاپور و حضور در میان ۱۰ کشور نخست جهان در رتبه بندی اکوسیستم استارت آپی نشان میدهد قطار نوآوری در این کشور تا چه اندازه سریع و در ریل درست حرکت می کند.
امتیازهای سنگاپور در فاکتورهای کمیت و کیفیت مناسب ارزیابی شده اما امتیاز محیط کسب وکار در این کشور در مقایسه با دیگر ۱۰ کشور برتر، پایین است. در این رتبه بندی استرالیا با ۲ پله سقوط، به رتبه نهم رسیده است. در میان ۱۰ رتبه نخست، رتبه های سوئد و چین هم با ۴ و ۷ پله صعود در سال ۲۰۲۱، بهبود یافته است.
کشورها در این رتبه بندی بر طبق کمیت، کیفیت و محیط کسب وکار ارزیابی شده اند. در این گزارش ۱۰۰۰ شهر در ۱۰۰ کشور مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر این، رتبه بندی شهرها در کشورهای پرتنش از نظر سیاسی و اقتصادی هم اعلام شده است. در این گزارش نوشته شده رتبه این شهرها حاصل تلاش کارآفرینانی است که باوجود محدودیت های منابع مالی داخلی، وجود دولت های ناکارآمد و دشواری های ژئوپلیتیکی به کار خود ادامه داده اند.
در این لیست رتبه تهران ۵۱۲ اعلام شده است که نسبت به سال ۲۰۲۰، کاهش داشته است.
منبع:

1400/06/02
09:04:11
0.0 / 5
253
تگهای خبر: سیستم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت