مقام مسئول خبر داد؛

خروج کالاهای اساسی از گمرکات و بنادر سرعت گرفت

خروج کالاهای اساسی از گمرکات و بنادر سرعت گرفت

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از منفی شدن میزان رسوب کالاهای اساسی در بنادر کشور در پی افزایش سرعت تخلیه کالا برای نخستین بار امسال آگاهی داد.روانبخش بهزادیان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره روند خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) از ۲۸ تیر ماه تا ۱۸ مرداد ماه اظهار نمود: ۶۹۲ هزار و ۶۷۲ تن تخلیه بار از کشتی داشته ایم؛ در طول این مدت ۳۳ هزار و ۴۶۷ دستگاه کامیون از بندر امام خمینی (ره) خارج شده است؛ تناژ کالای کامیون های خروجی از بندر امام خمینی (ره) ۷۷۰ هزار و ۸۲۳ تن بوده است.
وی افزود: همین طور ۱۸۰۷ دستگاه واگن، کالاهای اساسی را از بندر امام خمینی (ره) خارج کرده اند که وزن کالاهای خارج شده با قطار، ۹۵ هزار و ۵۰۰ تن بوده است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اشاره کرد: آمارها نشان میدهد نرخ خروجی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) از نرخ تخلیه از کشتی ها بیشتر بوده است که به مفهوم کاهش رسوب کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) است.
بهزادیان میانگین روزانه ورود کامیون به بندر امام خمینی (ره) را ۲ هزار و ۲۳۱ دستگاه عنوان نمود و اظهار داشت: در ۲۸ تیر ماه ۲ هزار و ۴۱ کامیون متقاضی حمل کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) بوده اند که هم اکنون به ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه رسیده است.
وی اشاره کرد: در بندر شهید رجایی نیز از ۲۸ تیر تا ۱۳ مرداد ماه ۱۴۸ هزار و ۳۰۶ تن کالای اساسی از کشتی تخلیه شده، ۵ هزار و ۵۰۱ دستگاه کامیون برای حمل، وارد بندر شهید رجایی شده اند که تناژ کالاهای اساسی کامیون های خارج شده ۱۴۱ هزار ۶۵۳ تن بوده است که نشان میدهد تخلیه کالا از کشتی با میزان خروجی آنها از بندر تقریباً برابر بوده است.
این مقام مسئول در سارمان بنادر و دریانوردی درباره آمار کالاهای اساسی وارداتی از بندر امیرآباد بیان کرد: از ۲۸ تیر تا ۱۳ مرداد ۶۰ هزار و ۸۲۶ تن انواع کالای اساسی در بندر امیرآباد تخلیه شده است؛ ۲ هزار و ۸۲۲ دستگاه کامیون به این بندر در مدت مذکور، وارد و ۵۹ هزار و ۹۳۲ تن کالای اساسی با این کامیون ها از بندر امیرآباد ترخیص شده اند.
بهزادیان اظهار داشت: ۸ دستگاه واگن نیز ۱۶۱ تن کالای اساسی را با قطار از بندر امیرآباد بارگیری و ترخیص کرده اند.
وی تاکید کرد: بندر امام خمینی (ره) بعنوان هاب واردات غلات و کالاهای اساسی کشور شناخته می شود که طی هماهنگی هایی که با سازمان راهداری، گمرک و راه آهن داشتیم، شتاب خروج کالا از این بندر افزایش داشته است. تعداد واگن های حامل کالای اساسی در ابتدای امسال تنها ۸۴ دستگاه بود که از ۲۸ تیر ماه به ۱۲۸ دستگاه واگن در روز بالا رفته است که شامل واگن های فله بر و مایع بر (روغن) می شود.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: امیدوارم به زودی رسوب کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) کاهش بیشتری داشته باشد؛ هم اکنون موجودی کالاهای اساسی در بنادر تا ۱۸ مرداد، ۴ میلیون و ۵۹۱ هزار تن کالای اساسی در انبارها و محوطه های بندری است؛ داخل کشتی های پای اسکله نیز ۵۴۴ هزار تن و در کشتی های واقع در لنگرگاه ها هم یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن کالا وجود دارد.
وی اضافه کرد: در مجموع ۶ میلیون و ۲۳۹ هزار تن انواع کالای اساسی در بنادر موجود است.
بهزادیان توضیح داد: مصوبه ترخیص ۹۰ درصدی پیش از تعیین تکلیف ارز واردات کالاهای اساسی که ستاد تنظیم بازار آنرا تصویب کرد، تأثیر به سزایی در ترخیص کالاها از بنادر داشته است.
به گفته وی، ۶۰ درصد نهاده های دامی موجود در بندر امام خمینی (ره) به بخش خصوصی اختصاص دارد.

1400/05/19
14:15:01
0.0 / 5
538
تگهای خبر: دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت