اخراج 80 نفر از کارمندان گوگل برای جاسوسی از کاربران

اخراج 80 نفر از کارمندان گوگل برای جاسوسی از کاربران

وبی کارت: گوگل دهها کارمند خودرا به سبب سوءاستفاده از ابزارهای داخلی برای دسترسی به اطلاعات کاربران اخراج کرده است.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، وب سایت وایسز مادربرد در گزارشی با اشاره به اسناد داخلی گوگل درباره این تحقیقات نوشت: در برخی از موارد کارمندان گوگل با بهره گیری از ابزارها که برخلاف سیاستهای گوگل بوده، از کارمندان دیگر جاسوسی کرده اند.

طبق اسناد مشاهده شده توسط مادربرد، گوگل سال میلادی گذشته ۳۶ کارمند را اخراج کرد که بیشتر آنها به شکل نادرستی از اطلاعات محرمانه بهره برده بودند بعنوان مثال اطلاعات را با افراد خارج از شرکت درمیان گذاشته بودند. این شرکت ۱۸ نفر را در سال ۲۰۱۸ و ۲۶ نفر را در سال ۲۰۱۹ به دلیلهای مربوط به امنیت اخراج کرده بود.

سخنگوی گوگل به اینسایدر اظهار داشت: ما دسترسی کارمندان را بوسیله شماری از حفاظتهای رایج صنعت به شدت محدود کرده ایم که شامل محدود کردن دسترسی به اطلاعات کاربران برای افراد لازم، الزام به داشتن دلیل موجه برای دسترسی به چنین اطلاعاتی، بازنگری چند مرحله ای قبل از موافقت با دسترسی به اطلاعات حساس و مونیتورینگ موارد غیرمعمول دسترسی و تخلفات است.

این خبر بعد از انتشار کتاب جدیدی اعلام گردید که در آن به سوءاستفاده مشابه کارمندان گوگل از اطلاعات کاربران اشاره شده است.

در کتاب "حقیقت زشت: جنگ داخلی فیسبوک برای حاکمیت" آمده است" فیسبوک ۵۲ نفر را در فاصله سال ۲۰۱۴ تا اوت سال ۲۰۱۵ به سبب دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران به دلیلهای شخصی، اخراج کرد. یک مهندس از دسترسی خود به اطلاعات کاربران فیسبوک برای ردیابی یک زن بهره برده بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سایر شرکتهای فناوری هم موارد مشابه سوءاستفاده کارمندانشان از اطلاعات کاربران را تجربه کرده اند. کارمندان اسنپ چت چند سال قبل از امکان دسترسی به اطلاعات کاربران برای جاسوسی از افرادی که از ابزارهای داخلی استفاده می کردند، سوءاستفاده کرده بودند.

منبع:

1400/05/17
18:06:43
0.0 / 5
156
تگهای خبر: سایت , صنعت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت