رئیس سازمان فنی و حرفه ای خبر داد؛

استانداردسازی ۳۵۰۰ مشاغل جدید در کشور

استانداردسازی ۳۵۰۰ مشاغل جدید در کشور

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: استانداردسازی سه هزار و ۵۰۰ واحد از مشاغل کشور در اولویت جدی قرار گرفته است.علی اوسط هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: ما پس از انقلاب پنج هزار و ۴۰۰ استاندارد حرفه ای مشاغل تعریف کرده بودیم که در دو سال گذشته سعی کردیم سه هزار و ۵۰۰ استاندارد جدید را هم هدف گذاری کرده و برای مشاغل مختلف تعیین نماییم.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از این استانداردسازی در ارتباط با بازبینی استانداردهای قبلی و بخشی هم متناسب سازی با نیاز روز مشاغل جدید بخصوص در حوزه آی. تی و دیجیتال بوده است.
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: در این استانداردسازی تلاش کردیم تا بر مبنای مشاغل جدید صلاحیت حرفه ای افراد را هم مورد توجه قرار دهیم تا پاسخگوی مطالبات بازار و تقاضامحوری در این عرصه باشد.
اوسط هاشمی به تدوین سند مهارت در بخش آموزش های غیررسمی اشاره نمود و اظهار داشت: اساس استانداردسازی و صلاحیت حرفه ای همین سند مهارت است که ما با افتخار تمام نسبت به تدوین و تهیه آن با مشارکت خبرگان، اهل نظر و کارفرمایان در بخش های مختلف خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر اقدامات لازم را آغاز کردیم.
وی لزوم استانداردسازی آموزش ها را در این عرصه ها با نقش آفرینی مربیان کارآزموده و حرفه ای خاطرنشان کرد و اضافه کرد: در بخش صلاحیت حرفه ای پس از ۴۰ سال پیروزی انقلاب دبیرخانه ای در سازمان فنی و حرفه ای شکل گرفته تا نسبت به این امر اقدامات قانونی را انجام دهد.
اوسط هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در چارچوب طرحی صلاحیت حرفه ای تقدیم دولت دوازدهم شد تا با خرد جمعی و تلاش دولت کار به نتیجه برسد اما به علت اختلافی که صنف زیر دولت دوازدهم داشتند، این مورد به تأیید نهایی نرسید که امیدواریم در دولت سیزدهم صلاحیت حرفه ای به تصویب برسد.
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نوع نگاه را در این مورد توجه به انسان توانمند و مهارت اعلام نمود و افزود: در کنار همه مؤلفه ها آنچه که ارزش و اهمیت بالایی دارد، توانمندی ها و مهارت هاست و نباید همه ارزش ها را در مدرک تحصیلی و یا عنوان و شغل افراد تعریف کرده و خلاصه نماییم.

1400/05/16
20:46:32
0.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت