حمله هکرهای چینی به شرکت های مخابراتی جهان

حمله هکرهای چینی به شرکت های مخابراتی جهان

وبی کارت: پژوهشگران امنیت سایبری آمریکایی می گویند گروه های هک تحت حمایت دولت چین حداقل به پنج شرکت مخابراتی بین المللی حمله و اطلاعات تلفن و موقعیت مکانی را دزدیده اند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، شرکت امنیت سایبری آمریکایی "سایبر ریزن" در گزارش جدیدی اعلام نمود این گروه های هک از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ عملیاتی را در سراسر جنوب شرقی آسیا اجرا کردند و در برخی از موارد به بهره برداری از لطمه پذیریهای امنیتی سرورهای اکسچنج مایکروسافت پرداختند تا به سیستم های داخلی شرکت های مخابراتی نفوذ کنند.

لیور دیو، مدیرعامل شرکت "سایبر ریزن" با نام بردن از گروه های سافت سل، نایکن و گروپ-۳۳۹۰ اظهار داشت: این هکرها با دست گرفتن کنترل شبکه های مخابراتی که به آنها نفوذ کردند، به جاسوسی پرداختند. این عملیات های جاسوسی تحت حمایت دولت چین، نه فقط روی مشتریان و شرکای تجاری این شرکت های مخابراتی تاثیر منفی گذاشت بلکه در مواقعی امنیت ملی کشورهای این منطقه و کسانی که در ثبات این منطقه منافعی داشتند را به خطر انداخت.

وزارت خارجه چین در این زمینه اظهارنظر نکرد اما یک سخنگوی دولت این کشور پیش ترادعاهای مطرح شده درباب نفوذ هکرهای چینی به سرورهای اکسچنج مایکروسافت را تکذیب کرده بود.

سخنگوی مایکروسافت اظهار نمود: این شرکت هنوز گزارش مذکور را مشاهده نکرده و بدین سبب حاضر نشد اظهارنظر ند.

شرکت "سایبر ریزن" حاضر نشد از شرکت های مخابراتی یا کشورهایی که هدف حملات نفوذ سایبری قرار گرفته اند نام ببرد با این وجود در گزارش این شرکت اشاره شده که شرکت های مخابراتی هدف گرفته شده در برخی از کشورهای جنوب آسیای شرقی بوده اند که مدت مدیدی با چین اختلاف داشته اند. همین طور به گزارش شرکت "چک پوینت سافت وار تکنولوژیز" اشاره نمود که برمبنای آن این گروه های هکری قبل از این وزارتخانه های امورخارجه، علوم و فناوری و شرکت های دولتی در کشورهایی نظیر اندونزی، ویتنام و فیلیپین را هدف گرفتند.

به گفته پژوهشگران "سایبر ریزن"، هدف این هکرها به دست آوردن اطلاعات شرکتها، چهره های سیاسی، مقامات دولتی، سازمان های اجرای قانون، فعالان سیاسی و گروه های مخالف بوده است. با این وجود این هکرها توانایی از کار انداختن و مختل کردن شبکه ها را هم داشتند اما اولویتشان جاسوسی بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یافته های این شرکت امنیتی در حالی انتشار یافته که قبل از این دولت های آمریکا و انگلیس در ۱۹ ژوییه عوامل در رابطه با دولت چین را برای مجموعه حملات هک جهانی که مقابل سرورهای اکسچنج مایکروسافت صورت گرفت، مقصر شناختند.

منبع:

1400/05/13
22:35:58
0.0 / 5
650
تگهای خبر: تكنولوژی , تلفن , سازمان , سرور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت