با حضور وزیر راه؛

آزادراه خرم آباد- بروجرد

آزادراه خرم آباد- بروجرد

به گزارش وبی کارت در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، قطعات ۲، ۳ و ۴ آزادراه خرم آباد- اراک، حد فاصل خرم آباد- بروجرد راه اندازی شد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، بعدازظهر امروز دوشنبه در مراسمی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سردار هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، استاندار لرستان و تعدادی از مسؤلان کشوری و استانی، قطعات ۲، ۳ و ۴ آزادراه خرم آباد- اراک، حد فاصل خرم آباد- بروجرد راه اندازی شد.
سردار سرتیپ پاسدار سید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در این رابطه با بیان اتمام قطعه ۲، ۳ و ۴ آزادراه اراک- خرم آباد عنوان کرد: این پروژه به صورت ۶ خطه شامل سه خط رفت و سه خط برگشت، به طول ۱۳۴ کیلومتر و عرض ۳۵ متر طراحی و اجرا شده است که اتصال بین آزادراه اراک- سلفچگان- ساوه و خرم آباد- پل زال را برقرار می کند و در فاز نخست، ۶۷ کیلومتر آن حدفاصل بروجرد تا خرم آباد بهره برداری می شود.
سردار هوش السادات اظهار داشت: با راه اندازی این آزادراه، علاوه بر افزایش شاخصهای ایمنی جاده ای، سرعت تردد هم از ۸۰ کیلومتر به ۱۱۰ کیلومتر افزایش می یابد و انتظار می رود بعد از تکمیل، روزانه حدود ۱۵ هزار وسیله نقلیه در آن تردد داشته باشند و گره های ترافیکی در محدوده شهرهای اراک، بروجرد و خرم آباد رفع گردد و از تداخل تردد شهری و برون شهری این منطقه جلوگیری شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: کاهش طول مسیر به میزان ۳۰ کیلومتر و کاهش ۴۵ دقیقه ای مسیر سبب می شود تا این آزادراه در حوزه ترانزیت کالا و اتصال کریدورهای شمالی کشور به بندر امام خمینی (ره) نقش ویژه ای ایفا کند.
وی عنوان کرد: ۴ رشته تونل سه خطه جمعاً به طول ۷.۵ کیلومتر در آزادراه خرم آباد- بروجرد اجرا شده که از خصوصیت های منحصر به فرد آن، راه اندازی دو رشته تونل رفت و برگشت، جمعاً به طول ۶۱۸۰ متر، بعنوان بزرگترین تونل سه خطه آزادراهی کشور است که نقش میانبر را در راه بروجرد به خرم آباد ایفا می کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اظهار داشت: این تونل ها با دارا بودن پارکینگ های توقف اضطراری و تجهیز به تمامی سامانه های الکترونیکی هدایت ترافیک، تهویه و اطفای حریق، سطح بالایی از ایمنی ترافیکی را بوجود آورده اند.
سردار هوش السادات با تشکر از همکاری وزارت راه و شهرسازی بعنوان کارفرمای این پروژه اضافه کرد: پروژه آزادراه اراک- خرم آباد با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به صورت مشارکت ۶۰ درصد به ۴۰ درصد اجرا شده و بازگشت سرمایه طی یک دوره ۲۰ ساله پیشبینی شده است.
براساس این گزارش، قطعه دیگر این پروژه آزادراهی در حد فاصل بروجرد- اراک هم توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اجرا خواهد شد.

1400/05/11
22:11:03
0.0 / 5
567
تگهای خبر: الكترونیكی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت