معاون سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی خبرداد؛

خرید تضمینی بیشتر از ۸۴ هزار تن گندم در آذربایجان شرقی

خرید تضمینی بیشتر از ۸۴ هزار تن گندم در آذربایجان شرقی

به گزارش وبی کارت معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از خرید تضمینی ۸۴ هزار و ۵۰۰ تن گندم تا روز نهم مرداد ۱۴۰۰ در این استان اطلاع داد.به گزارش وبی کارت به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، علی رخ افروز روز یکشنبه در یک گفت و گوی خبری، بیان نمود: تابحال ۶۷ هزار و ۷۹۰ تن گندم از راه اداره کل غله آذربایجان شرقی خریداری شده و شرکت تعاون روستایی هم هفت هزار و ۳۳۱ تن گندم را به صورت تضمینی خرید کرده است.
وی اضافه کرد: ۹ هزار و ۴۰۰ تن گندم بذری هم در جهت بذرگیری و تحویل آن به کشاورزان استان جهت کشت گندم سال بعد، خریداری شده است.
وی با بیان اینکه در مدت مشابه سال قبل ۱۱۶ هزار و ۷۹۸ تن گندم به شکل تضمینی در آذربایجان شرقی خریداری شده بود، اظهار داشت: تا امروز بر مبنای میزان خریدی که در سامانه به ثبت رسیده، سه هزار و ۷۹۰ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ریال هزینه خرید داشتیم که ۷۰ درصد آن یعنی ۲ هزار و ۶۵۷ میلیارد و ۸۰۹ میلیون ریال پرداخت شده است.
رخ افروز افزود: گندم کاران آذربایجان شرقی در زمان حاضر یک هزار و ۱۳۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال از دولت جهت خرید تضمینی گندم مطالبه دارند.
وی ضمن اشاره به خرید تضمینی کلزا در آذربایجان شرقی تشریح کرد: تا روز نهم مردادماه، یک هزار و ۵۱۰ تن کلزا به صورت قراردادی و ۴۲۴ تن به صورت تضمینی خریداری شده، ضمن این که کارخانجات متفرقه به میزان ۳۰۰ تن از این محصول خریداری نموده اند.
وی با بیان اینکه جمع مبلغ پرداخت شده به کلزاکاران آذربایجان شرقی در خلال این خریدها، ۱۴۰ میلیاردریال است، اظهار داشت: این میزان مبلغ، ۷۷ درصد کل مطالبه کشاورزان کلزاکار استان را شامل می شود.


منبع:

1400/05/11
12:39:09
0.0 / 5
195
تگهای خبر: سازمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت