عربستان برنده بن بست توافق اوپك پلاس است!

عربستان برنده بن بست توافق اوپك پلاس است!

وبی کارت: بانک آمریکایی جی پی مورگان پیش بینی نمود که عربستان پیروز بن بست ایجادشده در توافق کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس خواهد بود.به گزارش وبی کارت به نقل از پایگاه خبری اویل پرایس، کریستین ملک، تحلیلگر مؤسسه مالی جی پی مورگان اعلام نمود که احتمال دارد تصمیم گیری سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) درباره تعدیل خط پایه تولید نفت اعضا تا ماه آگوست طول بکشد.
وی معتقد می باشد که تصمیم گیری این ائتلاف درباره اقدام های بعدی می تواند ۶ هفته طول بکشد.
این تحلیلگر در یادداشتی اظهار نمود: انتظار می رود عربستان پیروز نهایی این مناقشه باشد، امارات هنوز پیشنهاد عربستان و روسیه در خصوص افزایش ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه ای تولید از ماه آگوست را قبول نکرده، این در حالیست که این مسئله به جبران کمبود عرضه نفت کمک و افزایش قیمت آنرا تعدیل می کند.
امارات، سومین تولیدکننده بزرگ اوپک و از متحدان وفادار عربستان تا امروز اعلام نموده خواهان افزایش خط پایه تولید خود قبل از امضای قرارداد تسهیل کاهش تولید است.
سهیل المزروعی، وزیر نفت امارات اوایل ماه جاری میلادی اظهار داشته بود: همه تولیدکنندگان فداکاری کرده اند، اما فداکاری امارات بیشتر بوده، برای اینکه به مدت دو سال، یک سوم ظرفیت تولید خودرا تعطیل کرده، می دانستیم موقعیت امارات در این توافق از نظر مقایسه ظرفیت تولید فعلی با سطح تولید در بدترین شرایط قرار دارد، اما توافق توافق است.
ظرفیت تولید نفت امارات روزانه ۴ میلیون بشکه در روز است، اما تولید واقعی این کشور تا اختتام ۲۰۲۰ تنها روزانه دو میلیون و ۵۹۰ هزار بشکه بود که امسال میلادی به دو میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه هم رسید.
خط پایه کاهش تولید امارات برمبنای میانگین تولید این کشور در نوامبر ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است که از نظر وزیر انرژی این کشور، عادلانه نیست.


منبع:

1400/04/24
12:22:14
0.0 / 5
243
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت