با صدور بخشنامه ای اعلام شد؛

هشدار بیمه مركزی نسبت به عواقب همكاری با بیمه های آنلاین بدون مجوز

هشدار بیمه مركزی نسبت به عواقب همكاری با بیمه های آنلاین بدون مجوز

وبی کارت: بیمه مرکزی با صدور بخشنامه ای همزمان با بیان مشخصات شرکت های کارگزاری برخط مجاز، بر ممنوعیت هرگونه همکاری با کارگزاری های فاقد مجوز تاکید نمود.به گزارش وبی کارت به نقل از بیمه مرکزی، از این پس تنها همکاری شرکت های بیمه با کارگزاری های برخطی (استارت آپ ها) که اسامی آنها در این بخشنامه اعلام شده است، مورد تأیید بیمه مرکزی خواهد بود.
بر اساس این گزارش، شرکت های بیمه و نمایندگان تابعه می توانند با شرکت های کارگزاری دارای مجوز رسمی و پروانه فعالیت کارگزاری برخط از بیمه مرکزی در قالب بخشنامه ها و دستورالعمل ها و مقررات مربوطه همکاری کنند.
در این گزارش آمده است که: در صورت مشاهده لوگو و نام شرکتهای بیمه در سایت ها و کانال های استارت آپ های بیمه ای فاقد مجوز، فرض بر همکاری مستقیم شرکت بیمه با آن استارت آپ بوده و در این شرایط از تخصیص کد یکتا درباب بیمه نامه های شرکت بیمه جلوگیری به عمل می آید و بیمه نامه های صادره آن شرکت مورد تأیید بیمه مرکزی نخواهد بود.
بر اساس بخشنامه جدید در صورت بی توجهی مدیران کلیدی ذیربط شرکت بیمه به این دستورالعمل، وفق مقررات مربوطه برخورد خواهد شد و بدیهی است در صورت اعلام مشخصات نمایندگی همکار استارت آپ های بدون مجوز توسط شرکت بیمه، فقط از تخصیص کد یکتا در مورد همان نمایندگی ها جلوگیری و همین طور با نماینده متخلف وفق مقررات برخورد خواهد شد.
بیمه مرکزی در وب سایت خود لیست کارگزاری های برخط دارای مجوز رسمی و پروانه فعالیت؛ و یا در شرف تأسیس و ستاندن پروانه فعالیت از بیمه مرکزی که همکاری شرکت های بیمه با آنان بلامانع است را اعلام نموده است.


منبع:

1400/04/04
18:43:36
0.0 / 5
482
تگهای خبر: آنلاین , سایت , لوگو , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت