رئیس ایمیدرو:

۱۰۱ معدن كوچك در بهار سال جاری احیا و فعال گشته است

۱۰۱ معدن كوچك در بهار سال جاری احیا و فعال گشته است

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه از آغاز سال جاری تا ۲۳ خرداد ماه، ۱۰۱ معدن کوچک احیا و فعال گشته است، اظهار داشت: از آغاز اجرای طرح (سال ۹۸) تا خرداد ماه سال جاری، ۵۰۰ معدن احیا و فعال شده اند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایمیدرو، وجیه اله جعفری روز گذشته در شورای هماهنگی طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک عنوان کرد: از آغاز سال جاری تا ۲۳ خرداد ماه، ۱۰۱ معدن کوچک احیا و فعال گشته است.
به گفته رئیس هیأت عامل ایمیدرو، از آغاز اجرای طرح (سال ۹۸) تا خرداد ماه سال جاری، ۵۰۰ معدن احیا و فعال شده اند.
وی با تکیه بر این که اجرای این طرح همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: انجام اقدامات کلینیکی مناسب، زمینه مطلوب تری برای احیا این نوع معادن بوجود می آورد که در نهایت به افزایش اشتغال و تولید در معادن خواهد انجامید.
رئیس شورای هماهنگی طرح در ادامه ضمن اشاره به این که کارگروه، هماهنگیِ بیشتری با ساختار وزارت صنعت معدن و تجارت داشته باشد، عنوان کرد: این امر باعث خواهد شد تا معادن غیرفعال هم وارد مدار تولید و اشتغال شده و طرح هم تقویت شود.
وی اظهار داشت: با عنایت به تحلیل های آماری جدید در صورت نیاز، ساختار دستورالعمل های ابلاغی وزارت صمت قابل بازنگری خواهد بود و درصورتیکه مواردی برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح، احتیاج به اصلاح اداری دارد، تصمیم سازی برای اقدام لازم میسر خواهد شد.
استفاده از قالب شرکتهای سهامی عام
جعفری همینطور درباره تهیه بسته های سرمایه گذاری در معادن کوچک اظهار داشت: بسته ها باید بگونه ای باشند که بتوان اقدام یکپارچه بر روی آنها انجام داد و در این راه، استفاده از قالب شرکتهای سهامی عام پروژه، خروجی مطلوب تری در بر خواهد داشت.
در این جلسه، امیرعلی طاهرزاده مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، گزارشی از روش اجرای طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک، توسعه زیرساخت ها، تهیه بسته های مزایده معادن در استان ها، تهیه پرسشنامه برای سازمان نظام مهندسی معدن عرضه داد.
همچنین سید رضا عظیمی مدیر اجرایی طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک ضمن اشاره به تاثیر ورود سازمان نظام مهندسی معدن در سرعت گرفتن اجرای طرح فوق، اظهار داشت: کارگروه های استانی مشترک با حضور نمایندگان سازمان نظام مهندسی معدن ایران و استان ها، خانه معدن ایران و سازمان های صمت استان ها تشکیل شده است که می تواند هم افزایی قابل توجهی در اجرای فرآیندهای طرح و موارد تشخیصی کلینیکی معادن غیر فعال و قابل توسعه داشته باشند و فرآیندهای اداری در سازمان صمت استان ها را هم تسریع کند.
وی با برشمردن برخی چالش و مشکلات برای فعال سازی معادن اظهار داشت: بر مبنای پرسشنامه های تکمیل شده تا کنون و بر اساس اظهار معدن داران و نمایندگان تکمیل کننده فرم های فوق، ۲۳ درصد از این معادن مشکل نقدینگی، ۸ درصد احتیاج به اکتشاف تکمیلی، ۱۴ درصد مشکل بازار، ۳ درصد مشکل زیرساخت، ۱۵ درصد موانع اداری، ۲۱ درصد تأمین تجهیزات معدنی و ۱۱ درصد تأمین نیروی انسانی ماهر بر دارند.
وی در ادامه اظهار داشت: درصورتیکه بررسی های تکمیلی و کلینیکی هم بعد از تکمیل پرسشنامه ها صورت گیرد اساسا اطلاعات جامع تری برای تصمیم سازی و موارد عدم تطابق تهیه خواهد شد.
شاهسوارانی نماینده سازمان نظام مهندسی هم اعلام نمود: تابحال اطلاعات ۳۰۲۷ معدن غیرفعال از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای تکمیل پرسشنامه به سازمان نظام مهندسی معدن ایران عرضه کرده که از این میزان، تعداد ۲۴۱۷ معدن هم وارد سامانه سطام شده است.
وی گزارشی هم از عرضه و توسعه زیرساخت ها در استان ها و شهرستان ها همچون معادن کهگیلویه و بویراحمد، الیگودرز و ملایر ارائه نمود.

1400/03/26
22:36:02
0.0 / 5
517
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت