رئیس تشكل های مهندسی استان تهران عنوان كرد؛

امكان ساخت سالی یك میلیون مسكن

امكان ساخت سالی یك میلیون مسكن

به گزارش وبی کارت رئیس تشکل های مهندسی استان تهران اعتقاد دارد امکان ساخت سالانه یک یا حتی تا دو میلیون واحد مسکونی وجود دارد اما باید برای منابع مالی آن تمهیداتی اندیشیده شود.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، رضا حیدریون در نشست خبری معرفی تشکل های مهندسی ساختمان تهران اظهار داشت: این تشکل از ۱۵ انجمن صنفی در حوزه صنعت ساختمان تشکیل شده و نهادهای مطالبه گر مشکلات مدیریت صنعت ساختمان هستند.
وی اضافه کرد: سیاست گذاری های نادرست وزارت راه و شهرسازی در بخش ساختمان و مسکن و همینطور ناتوانی دولت در پشتیبانی از تولید مسکن ارزان جامعه هدف که زوج های جوان هستند سبب شده تا با بازار آشفته تولید، خرید و فروش مسکن مواجه شویم.
رئیس تشکل های مهندسی ساختمان استان تهران افزود: عدم استفاده از ساخت و ساز صنعتی به ضعف در ایمنی ساختمان ها منجر شده از طرفی توسعه حاشیه نشینی، بد مسکنی و بافت های فرسوده شهری سبب شده تا ۳۴ درصد از ساختمان های شهر تهران در مقابل زلزله بخصوص در بافت های فرسوده نا مقاوم باشند.
حیدریون با اشاره به اینکه سالهای گذشته با کاهش شدید تولید مسکن روبرو بودیم، اظهار داشت: هم اکنون بافت فرسوده کشور دو برابر مساحت تهران است و شهرداری می بایست به جای ترویج دوچرخه سواری، احیای بافت های فرسوده را در دستور کار قرار می داد. این در شرایطی است که بر مبنای قانون باید سالی ۱۰ درصد از بافت فرسوده تهران نوسازی می شد.
وی درباره بازار مسکن اظهار داشت: علت رکود تورمی در بازار مسکن در کنار پارامترهای اقتصاد کلان و نرخ، کاهش شدید عرضه مسکن می باشد که سبب شده حداقل عرضه را در سالهای اخیر داشته باشیم. همینطور افزایش سنگین عوارض ساختمانی و مصالح از دیگر علل افزایش قیمت مسکن هستند.
رئیس انجمن مهندسان عمران کشور درباره بازار اجاره اظهار داشت: وقتی مسکن به کالایی سرمایه ای تبدیل گشته کاهش شدید عرضه در بازار اجاره را شاهد بوده ایم و در نتیجه اجاره بها افزایش یافت.
حیدریون درباره امکان ساخت سالانه یک میلیون مسکن اظهار داشت: توان ساخت سالانه یک یا حتی ۲ میلیون مسکن در کشور وجود دارد اما باید اولاً به سمت صنعتی سازی برویم ثانیاً در مورد تأمین منابع مالی ساخت این تعداد مسکن، اندیشه کرد.
وی افزود: مثلاً تشکل های صنفی می توانند با جمع آوری منابع خرد در جهت توسعه صنعت ساخت و ساز مسکن، هم افزایی کنند. در همین خصوص لازم است لایحه مشارکت عمومی – خصوصی در مجلس به تصویب برسد. همینطور بازار سرمایه و صندوق های زمین و ساختمان هم به تأمین بخش ساخت و ساز کمک می کنند.
رئیس تشکل های مهندسی ساختمان استان تهران درباره وجود زمین در شهرها اظهار داشت: برای افزایش ساخت و ساز راهی جز رفتن به بافت های فرسوده و نوسازی این بافت ها نداریم چون زمین در شهرها کم است و اگر بخواهیم محدوده شهرها را بزرگ تر نماییم مشکلات دیگری ایجاد می شود.
حیدریون ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد شرکت همه آحاد در انتخابات پیش رو و اهمیت حضور جامعه تخصصی صنعت ساختمان در این حوزه، از تهیه فهرست متخصصان صنعت ساختمان در انتخابات پیش روی شورای شهر تهران اطلاع داد.
وی درباره هزینه بالای ساخت و ساز اظهار داشت: هم اکنون به علت انتظار تورمی که سازگان دارند و از افزایش قیمت در هنگام تحویل واحد می ترسند بنابراین هزینه ساخت و ساز افزایش می یابدبنابراین تنها راه نجات بازار مسکن، احیای بافت فرسوده است.

1400/03/24
08:57:49
0.0 / 5
253
تگهای خبر: تخصصی , صنعت , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت