اینترنت اكسپلورر به ایستگاه آخر رسید

اینترنت اكسپلورر به ایستگاه آخر رسید

به گزارش وبی کارت مایکروسافت سرانجام تصمیم گرفت اینترنت اکسپلورر را که زمانی مرورگر محبوب این شرکت بود، بازنشسته کند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، مرورگر اینترنت اکسپلورر در سال ۱۹۹۵ ارائه شد و با قرار گرفتن در سیستم عامل ویندوز مایکروسافت که در میلیاردها دستگاه کامپیوتر از پیش نصب شده بود، به مدت بیشتر از یک دهه به مرورگر شماره یک بازار تبدیل شد. با این وجود مرورگر قدیمی مایکروسافت در اواخر دهه ۲۰۰۰ عرصه را به کروم گوگل واگذار کرد و به علت کندی در مقایسه با رقیبانش، هدف انتقادات اینترنتی قرار گرفت.

مایکروسافت با هدف رقابت بهتر، مرورگر Edge را در سال ۲۰۱۵ عرضه نمود که با استفاده از فناوری مشابه مرورگر گوگل کار می کند. طبق آمار شرکت استات کانتر، کروم تا آوریل ۶۵ درصد سهم از بازار جهانی مرورگرها داشت و بعد از آن سفاری اپل با ۱۸ درصد سهم قرار گرفت. سهم مرورگر Edge مایکروسافت سه درصد بود و اینترنت اکسپلورر سهم بسیار ناچیزی داشت.

اکنون مایکروسافت اعلام نموده که آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ در نسخه سریعتر و مطمئنتر Edge است.

این شرکت در یک پست وبلاگ اعلام نمود اپلیکیشن رومیزی اینترنت اکسپلورر ۱۱ در برخی از نسخه های ویندوز ۱۰ در ۱۵ ژوئن سال ۲۰۲۲ بازنشسته شده و دیگر پشتیبانی نمی گردد.

مایکروسافت از کاربرانی که همچنان از اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده می نمایند خواست قبل از آخر زمان پشتیبانی در ژوئن، به Edge یا مرورگر مورد نظرشان مهاجرت کنند. مرورگر Edge یک حالت داخلی اینترنت اکسپلورر برای وب سایتهایی دارد که همچنان به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند. خیلی از سازمانها همچنان از اپلیکیشنهای قدیمی استفاده می نمایند و سایتها با مرورگرها مدرن کار نمی کنند بنابراین گزینه مذکور مفید خواهد بود. مایکروسافت از این گزینه حداقل تا آخر سال ۲۰۲۹ پشتیبانی خواهد نمود و به سازمانها و دپارتمانهای فناوری اطلاعات چند سال فرصت می دهد از اپلیکیشنهای وب قدیمی مهاجرت کنند.

بر اساس گزارش رویترز، این مرورگر بیشتر از دو دهه پیش در مرکز یک پرونده ضد انحصارطلبی ضد مایکروسافت قرار داشت و یک قاضی آمریکایی به این نتیجه رسیده بود که مایکروسافت با قرار دادن این کرور در سیستم عامل ویندوز، قانون را زیر پا گذاشته است. این حکم در تجدیدنظر خواهی تایید شد اما این شرکت همچنان مرورگر خویش را به همراه سیستم عامل ویندوز عرضه نمود.
1400/03/01
10:13:28
0.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت