سرپرست آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل:

۲۲ مركز جوار كارگاهی در اردبیل راه اندازی می شود

۲۲ مركز جوار كارگاهی در اردبیل راه اندازی می شود

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل امسال 22 مرکز جوار کارگاهی را برای ارتقا مهارت جامعه کارگری راه اندازی می نماید.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، بهروز امامی عصر شنبه در مراسم ویدئوکنفرانسی افتتاح مراکز جوار کارگاهی در استان اردبیل که با دستور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای انجام شد، اظهار نمود: امروز و همزمان با سراسر کشور و به میمنت روز کار و کارگر، دو مرکز از این مجموعه های جوار کارگاهی راه اندازی شد تا جامعه کارگری از آموزش ها و مهارت های جدید بهره مند شوند.
وی اشاره کرد: با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، مرکز کارآموزی بین کارگاهی در ۱۵۰ متر مربع مساحت کارگاه آموزشی راه اندازی شد تا در شش رشته تخصصی آموزش به نیروها صورت گیرد.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل تعداد شاغلان این شرکت را ۹۹۱ نفر و کارآموزان حاضر در کلاس را ۱۵ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: این رشته ها شامل فن ورز شبکه هوایی، رعایت ایمنی در شبکه برق، فن ورز لوازم اندازه گیری، مأمور فنی خدمات مشترکین، راه اندازی و تعمیر سرویس و نگهداری شبکه ها و فن ورز شبکه هوایی خط گرم است.
امامی اضافه کرد: دومین مرکز جوار کارگاهی با همکاری شرکت چاپ و نشر شیران نگار افتتاح شد تا در مساحت ۸۰۰ متر خدمات چاپ و نشر برای ۶۰ نفر از کارگران ارائه شود.
وی رشته های آموزشی این کارگاه آموزشی و مهارتی را چاپ افست ورقی، ناظر امور پروسه چاپ، صحافی ناظر امور چاپ، متصدی محاسبات فنی چاپ، لیتوگرافی و طراحی گرافیک اعلام نمود.
امامی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: امسال تلاشمان بر این است تا در کنار ارتقا آموزش و مهارت گروه های مختلف کارگری بتوانیم زمینه پشتیبانی و پشتیبانی از تولید را نیز مهیا نماییم.
وی افزود: با راه اندازی ۲۲ مرکز جوار کارگاهی در طول سال ۱۴۰۰ تلاشمان بر این خواهد بود تا مجموعه های تولیدی و صنعتی استان را مورد حمایت جدی قرار داده و به صورتی به توانمندی این مجموعه ها در بخش آموزش و مهارت نیز کمک نماییم.
امامی سیاست سازمان فنی و حرفه ای را توسعه این مراکز و همین طور ارتقا استانداردهای مهارتی بیان کرد و افزود: در سایه افزایش آموزش ها و مهارت آموزی ها نه فقط بازدهی و راندمان در تولید افزایش می یابد بلکه شایستگی های حرفه ای و شغلی نیز در سایه یک کار جمعی و مدیریت مناسب به دست می آید.
وی در ادامه بیان کرد: با تاکید رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور قرار شده مراکز سنجش مهارت راه اندازی شود که این مجموعه ها می تواند تضمینی در جهت کیفیت آموزش و اطمینان بخشی به این حوزه باشد.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل توجه و تمرکز سازمان فنی و حرفه ای کشور را بر توسعه آموزش های تقاضا محور تصریح کرد و اشاره کرد: ما نیز در استان اردبیل اهتمام و تلاشمان بر این است تا مجموعه های آموزشگاهی آزاد و غیردولتی را با دادن اختیارات بیشتر مورد حمایت قرار دهیم که امیدواریم در سند استراتژیک مهارت نیز پشتیبانی های همه جانبه از این بخش اتفاق بیفتد.

1400/02/11
23:13:03
0.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت