دبیر كانون مرغداران گوشتی ایران:

مشكل نهاده ها و گرانی مرغ ربطی به تحریم ندارد

مشكل نهاده ها و گرانی مرغ ربطی به تحریم ندارد

دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران اظهار داشت: رد پای تحریم ها در مشکل نهاده های دامی و افزایش قیمت مرغ خیلی پررنگ نبوده و بیشتر از همه، سوءمدیریت تأثیرگذار بوده است.به گزارش وبی کارت به نقل از صداوسیما، پرویز فروغی درباره مشکلات پیش روی تولید و عرضه نهاده های دامی اظهار داشت: دو متولی این مورد (وزارت صمت و جهاد کشاورزی) خودشان هم با هم مشکل دارند و تولیدکننده بین این دو گرفتار شده و نمی داند که مشکلاتش را باید به کدام نهاد منعکس کند.
دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران خاطرنشان کرد: متولیان نمی خواهند حقیقت های تولید را قبول کنند، بنابراین بر مبنای حقیقت ها آنالیز و تصمیم گیری نمی کنند و تصمیماتشان بر اساس سلیقه و تفکر شخصی است.
فروغی اظهار داشت: متولیان امر، قیمت تمام شده مرغ را در نظر نمی گیرند و خیلی دیر تصمیم می گیرند و مشکلاتی که اخیراً در حوزه مرغ و نهاده ها رخ داد به علت تأخیر در تصمیم گیری متولیان این حوزه بود.
وی افزود: در جلسه ای که ما در وزارت صمت داشتیم تمام توضیحات را عرضه کردیم، اما گفتند به ما دستور داده شده که قیمت ها را تا پس از عید افزایش ندهیم.
دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با انتقاد از سیاست های اتخاذی در تولید مرغ اظهار داشت: اگر همان زمان قیمت مرغ را اصلاح کرده بودند و دستوری نبود قیمت مرغ به بالای ۲۴ هزار تومان نمی رسید، اما قیمت مرغ به ۴۰ و در بعضی مناطق به ۵۰ هزار تومان رسید و چوب آنرا هم مصرف کننده خورد.
فروغی تصریح کرد: رسالت شرکت پشتیبانی این است که ذخایر استراتژیک مملکت را تأمین کند، اما قیمت گذاری ها به صرفه نیست و در نتیجه مرغدار هم تولید مازاد را عرضه نمی دهد.
او همینطور از مجلس شورای اسلامی خواست به این حوزه ورود و اقدامات و عملکرد شرکت پشتیبانی را رصد کند.
دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران تصریح کرد: ۶۰ درصد مؤلفه های تولید در ارتباط با نهاده هاست و مابقی آن با ارز آزاد تهیه می شود، متأسفانه دائماً چوب ارز ۴۲۰۰ تومانی را بر سر مرغدار می زنند و بدتر از همه اینکه نهاده ها را هم بموقع به دست مرغدار نمی رسانند و آن وقت انتظار هم دارند.
پرویز فروغی اظهار داشت: تمدید پروانه مرغداران مدت زیادی طول می کشد و نظام دامپزشکی و نظام مهندسی به معضل بزرگی برای تولیدکنندگان تبدیل گشته اند و هزینه زیادی هم به تولیدکنندگان تحمیل می شود.

1400/02/03
23:10:42
0.0 / 5
542
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت