سرانه مصرف آبزیان در كشور به ۱۳ و سه دهم كیلوگرم رسید

سرانه مصرف آبزیان در كشور به ۱۳ و سه دهم كیلوگرم رسید

به گزارش وبی کارت مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران اظهار داشت: سرانه مصرف آبزیان کشور پارسال به ۱۳.۳ کیلوگرم رسید.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عیسی گلشاهی عنوان کرد: با عنایت به اهداف فائو و سازمان شیلات که مسئله امنیت غذایی در دستور کار آنها قرار دارد، بنابراین کنترل قیمت آبزیان و پیشگیری از افزایش بی رویه آنها برای توسعه غذای سالم بین مردم، همواره مورد توجه سازمان شیلات ایران قرار دارد.
وی با بیان این که سرانه مصرف آبزیان کشور سال به سال در حال افزایش می باشد، عنوان کرد: سرانه مصرف آبزیان کشور پارسال به ۱۳.۳ کیلوگرم رسید.
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، بیان داشت: این در شرایطی است که سرانه مصرف آبزیان کشور در سال ۹۸، ۱۲.۸ کیلوگرم در سال بود.
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران، ضمن اشاره به ارزش بالای غذایی ماهی در مقایسه با گوشت قرمز و مرغ اذعان داشت: الان شاهد این امر هستیم که مردم در مقایسه با سالهای گذشته نسبت به خرید ماهی و افزودن آن در سبد غذایی خود رغبت بیشتری نشان می دهند.
این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، خاطرنشان کرد: امیدواریم اطلاع رسانی ها در مورد مزایای مصرف آبزیان در مقایسه با گوشت قرمز بیشتر از پیش افزایش یابد تا شاهد رشد قابل توجه سرانه مصرف آبزیان کشور در سالهای آینده باشیم.
گلشاهی در ادامه گفته های خود به افزایش نرخ ماهی قزل آلا از ۲۹ هزار تومان به ۴۲ هزار تومان اشاره نمود و بیان داشت: مهم ترین دلیل این افزایش قیمت افزایش قیمت نهاده های پرورش این گونه ماهی است که تاثیر زیادی در افزایش قیمت فروش آن داشته است.
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران، همینطور به تولید سه میلیون کنسرو ماهی قزل آلا بعنوان گونه پرطرفدار در کشور طی سال قبل اشاره و اظهار داشت: امیدواریم این روند امسال هم ادامه داشته باشد.
وی همینطور در مورد ماهی تیلاپیا هم اظهار داشت: این گونه ماهی از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار می باشد که با کاهش واردات آن الان شاهد افزایش تولیدات داخلی این گونه ماهی پرطرفدار هستیم.
گلشاهی در مورد تن ماهی و عرضه آن در بازار داخلی اذعان داشت: تن ماهی همواره مورد استفاده مردم قرار داشته و بنابراین سازمان شیلات ایران هم بر قیمت عرضه این محصول شیلاتی نظارت کامل را خواهد داشت تا این محصول با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.


منبع:

1400/01/31
12:57:04
0.0 / 5
651
تگهای خبر: سازمان , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت