وزیر جهاد كشاورزی:

برنامه ای برای واردات انبوه گوشت از صربستان نداریم

برنامه ای برای واردات انبوه گوشت از صربستان نداریم

وزیر جهاد با اشاره به اینکه برنامه ای برای واردات انبوه گوشت قرمز از صربستان نداریم، اظهار داشت: اولویت اول ما دامداران داخلی هستند.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه دیدار با وزیر امور خارجه صربستان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مهم ترین بحث در این دیدار، مبحث تبادل بذر است.
وی اضافه کرد: ایران توانایی خوبی در تولید انواع بذور دارد و در مقابل، صربستان تجربه بالایی در این حوزه دارد و تجربه های دوطرف می تواند ایران را به یک هاب منطقه ای بزرگ برای تأمین نیاز کشورهای اطراف تبدیل کند.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به خصوصیت تنوع آب و هوایی ایران تصریح کرد: در ایران به خاطر شرایط آب و هوایی، امکان تولید بذر در فصول مختلف سال وجود دارد که یک شرایط ایده آل برای تولیدکنندگان بین المللی بذر در دنیا به حساب می آید.
وی افزود: ایران موفق شده است اعتبارنامه بین المللی بذر دنیا را به دست بیاورد و هر بذری که در ایران تولید می شود قابل تجارت در ۶۳ کشور در جهان است که یک افتخار بزرگ به حساب می آید.
خاوازی اظهار داشت: در ارتباط با امتیازات و تجربه های صادراتی صربستان در این نشست تبادل نظر شد که این کشور می تواند تجارب خویش را در اختیار بخش خصوصی ما قرار دهد.
وی اضافه کرد: ما بیشتر از ۱۱ میلیون تن شیر در کشور تولید می نماییم و صنایع لبنی قوی داریم که می توانیم از تجارب صادراتی صربستان در این حوزه استفاده نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در این نشست همینطور در زمینه تولید آفت کش ها با درجه همزیستی مناسب با محیط زیست و کم خطر در ایران که تکنولوژی آن در اختیار صربستان دارد، بحث و تبادل نظر شد.
وی خاطرنشان کرد: صربستان تولید کننده ذرت است و آب فراوانی دارد که ما می توانیم ذرت را در صربستان به صورت کشت قراردادی خریداری نماییم و در مقابل زعفران، گیاهان دارویی، انواع آبزیان و خشکبار به این کشور صادر نماییم.
خاوازی در پاسخ به سوالی درباره واردات گوشت قرمز از صربستان، خاطرنشان کرد: برنامه ای برای واردات انبوه گوشت قرمز از صربستان نداریم و اولویت اول ما دامداران داخلی هستند، به دنبال این هستیم تا یک قیمت مناسب توسط ستاد تنظیم بازار تعیین شود تا بتوانیم با قیمت مناسب دام را از داخل کشور تأمین نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: باید تفاهمنامه ها به نحوی تنظیم شود که شرایط تجارت برد-برد و به نفع کشاورزان کشور باشد.

1400/01/30
14:20:02
0.0 / 5
451
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت