از سوی سازمان هواپیمایی كشوری؛

پیش نویس آئین نامه نحوه استفاده از پهپاد غیرنظامی منتشر گردید

پیش نویس آئین نامه نحوه استفاده از پهپاد غیرنظامی منتشر گردید

سازمان هواپیمایی کشوری پیش نویس مقررات بهره برداری از پهپادهای غیر نظامی را برای جمع آوری نظرات کارشناسان منتشر نموده است.به گزارش وبی کارت به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، پیش نویس قوانین و مقررات حوزه پهپادهای غیرنظامی با عنوان «مقررات وسایل پرنده هدایت پذیر از دور (پهپاد) CAD ۹۰۶۰» در تارنمای سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی https: //www.cao.ir/rules_and_regulation در بخش مقررات پیشنهادیِ وبسایت این سازمان قرار گرفت.
بهره برداران و فعالان حوزه پهپادهای غیر نظامی می توانند نسبت به ارسال نقطه نظرات خود از راه بخش «نظرات پیشنهادی» سامانه قوانین و مقررات اقدام نمایند.
به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، بر مبنای مصوبه شورای امنیت کشور در آبان ماه سال گذشته، کلیه فعالیتهای پهپادهای غیر نظامی شامل صدور مجوز فعالیت، واردات، تولید، بهره برداری، ثبت، نصب پلاک، صدور گواهینامه پروازی، تعمیرات و … را سازمان هواپیمایی کشوری عهده دار خواهد بود و هیچ مرجعی شامل حقیقی یا حقوقی مجاز به صدور مجوزهای مذکور و یا تشکیل سامانه و فعالیت در این عرصه نیست.
سازمان هواپیمایی کشوری هم بعد از این مصوبه شورای امنیت کشور اعلام نمود: بر مبنای ماده ۱۶ قانون هواپیمایی کشور، حق تعقیب کیفری متخلفان از جانب این سازمان محفوظ خواهد بود.


منبع:

1400/01/29
14:22:36
0.0 / 5
654
تگهای خبر: سازمان , سایت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت