تاكتیك هواوی برای خنثی كردن اثر تحریم های آمریكایی

تاكتیك هواوی برای خنثی كردن اثر تحریم های آمریكایی

به گزارش وبی کارت شرکت هواوی چین تاب آوری کسب و کارش را اولویت اصلی خود قرار داده و تلاش می کند به منظور چیره شدن بر تحریم های آمریکا، توانمندیهای نرم افزاری را توسعه دهد.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، هواوی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ در فهرست سیاه صادرات آمریکا قرار گرفت و دسترسی به فناوری آمریکایی حساس برای این شرکت قدغن شد. این مساله روی توانایی هواوی برای طراحی تراشه های خود و تأمین قطعات مورد نیاز از فروشندگان خارجی تأثیر منفی گذاشت. این ممنوعیت کسب و کار تلفن همراه هواوی را تحت فشار عظیمی قرار داده است.

تحریم های آمریکا دسترسی این شرکت چینی به زنجیره تأمین کلیدی را قطع کرده و وادارش کرد بخشی از کسب و کار تلفن هوشمند خویش را برای زنده نگهداشتن برندهایش بفروشد. در زمانی که هواوی وارد فهرست سیاه آمریکا شد، دومین بازیگر بزرگ بازار تلفن هوشمند بود اما در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ با کاهش فروش جهانی، از لیست پنج فروشنده بزرگ از نظر سهم بازار حذف شد. هواوی از جانب دولت ترامپ با استناد بر نگرانیهای امنیت ملی، در فهرست سیاه تجاری قرار گرفت و خیلی از مدیران صنعت احتمال اندکی می بینند که محدودیت ها برای فروش میلیاردها دلار فناوری و تراشه های آمریکایی به این شرکت چینی توسط دولت بایدن برداشته شود.
رشد درآمد شرکت هواوی سال میلادی گذشته تحت تأثیر تحریم های آمریکا و تبعات اقتصادی شیوع کرونا به میزان قابل ملاحظه ای آهسته شد. درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۰ به ۸۹۱.۴ میلیارد یوان (۱۳۶.۷ میلیارد دلار) بالغ شد و رشد سالانه ۳.۸ درصدی در مقایسه با رشد بیشتر از ۱۹ درصدی در سال ۲۰۱۹ را نشان داد. چین تنها منطقه ای بود که هواوی شاهد رشد مثبت درآمدش بود. فروش این شرکت در چین به ۵۸۴.۹ میلیارد یوان (۸۹.۷ میلیارد دلار) رسید و بر اساس سالانه ۱۵.۴ درصد رشد داشت و معادل ۶۵ درصد از کل درآمد هواوی بود.

اریک زو، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی اعلام نمود این شرکت انتظار حذف شدن از فهرست سیاه در دوران ریاست جمهوری جو بایدن را ندارد و بعد از اینکه سال قبل در وضعیت کوشش برای بقا قرار گرفت، حالا به دنبال توسعه خطوط دیگر کسب و کار است.

وی در جلسه پرسش و پاسخ نشست سالانه هواوی برای تحلیل گران اظهار داشت: نمی توانیم استراتژی خویش را بر اساس فرض بی پایه یا امیدهای غیرواقع گرایانه بنا نماییم چونکه اگر چنین کاری را انجام دهیم و از فهرست سیاه حذف نشویم، برای این شرکت بی نهایت دشوار خواهد بود. هواوی در کسب و کارهایی سرمایه گذاری خواهد نمود که اتکای کمتری به تکنیکهای پردازش پیشرفته دارند و به کسب و کار رانندگی هوشمند اشاره نمود که هواوی در آن سال جاری بیشتر از یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می نماید.

این مدیر چینی اظهار داشت: هواوی با سه شرکت خودروسازی داخلی در ساب برندهایی همکاری خواهد نمود که برای مدلهای" هواوی اینساید" طراحی خواهند شد.

رویترز در فوریه گزارش کرده بود هواوی می خواهد خودرو های برقی تحت برند خود تولید نماید اما هواوی این خبر را تکذیب کرده بود.

رییس هیات مدیره هواوی اظهار داشت: اقدام آمریکا ضد هواوی به اعتماد در سرتاسر صنعت نیمه رسانا ضربه زد و سبب کمبود جهانی تراشه شد چونکه شرکتهای چینی سال قبل به ذخیره سازی نیمه رساناها به اندازه نیاز سه تا شش ماه پرداختند.

بر اساس گزارش رویترز، این امر به همراه تقاضا از جانب بازار چین برای خرید تراشه هایی که مشمول محدودیتهای آمریکا نبود یا خرید آنها تحت مقررات آمریکا مجاز بود، سبب شد شرکتها به سرمایه گذاری در تراشه و تأمین نیاز هواوی بپردازند.

منبع:

1400/01/24
14:19:30
0.0 / 5
692
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت