افشای نقشه اسنپ چت برای دور زدن اپل

افشای نقشه اسنپ چت برای دور زدن اپل

به گزارش وبی کارت اسنپ چت در حال بررسی راههایی برای دور زدن مقررات حریم خصوصی جدید اپل و ردگیری کاربران است.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی نوشت: شرکت اسنپ راههایی را بررسی نموده تا مقررات حریم خصوصی جدید اپل که ردگیری کاربران توسط اپلیکیشنها بدون اجازه آنها را ممنوع می کند، دور بزند.

به گفته منابع آگاه، این شرکت راههای بررسی ردگیری رفتار کاربران از راه شخص ثالث و ارجاع آن اطلاعات به پایگاه داده کاربران خودش به منظور آگاه ماندن از عادات کاربران را بررسی نموده است.

این گزارش همزمان با آماده شدن اپل برای اجرای سیاستهای حریم خصوصی جدید انتشار یافته است. اپل در نظر دارد از کاربران بپرسد آیا تمایل دارند اجازه دهند اپلیکیشنها آنها را دنبال کنند و در صورت مخالفت کاربران، ردگیری آنها توسط اپلیکیشنها را مسدود خواهد نمود. انتظار می رود این تصمیم تأثیر عظیمی بر بازار تبلیغات دیجیتالی داشته باشد که هم اکنون متکی به رصد رفتارهای کاربران در اپلیکیشنها و وب سایتها و طراحی تبلیغات هدفمند برای آنهاست.

اگر کاربران آیفون تصمیم بگیرند با ردگیری شدن فعالیت های آنلاینشان مخالفت کنند، این سیاستها به درآمد تبلیغاتی شرکتهای شبکه اجتماعی بزرگ لطمه خواهد زد. فیسبوک اعلام نموده است سیاستهای جدید اپل امکان دارد درآمد "شبکه مخاطبان" این شرکت که تبلیغات را در اپلیکیشنهای شخص ثالث شخصی سازی می کند را حداکثر ۵۰ درصد کم کند.

اسنپ در اطلاعیه ای به فایننشیال تایمز تایید نمود که راههایی را برای ردگیری رفتار کاربران با استفاده از خدمات شخص ثالث بررسی نموده است اما این سیستم را بمحض اجرایی شدن تغییرات حریم خصوصی اپل، کنار خواهد گذاشت. این شرکت اعلام نمود ما از دستورالعمل جدید اپل حمایت کرده و آنرا دنبال می نماییم چونکه همواره بر این باوریم که تبلیغات باید حریم خصوصی مصرف کنندگان را رعایت کند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اسنپ تنها شرکتی نبوده که به فکر دور زدن حریم خصوصی اپل افتاده است. بایت دنس که شرکت مادر اپلیکیشن ویدیویی تیک تاک است هم ابزارهای چینی را امتحان کرده که ردگیری کاربران در چین را بعد از اجرای استانداردهای جدید اپل امکان پذیر می کند.
1400/01/16
00:04:47
0.0 / 5
946
تگهای خبر: آنلاین , آیفون , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت