به ریاست همتی برگزار می شود؛

نشست رؤسای بانكهای مركزی ۲۴ كشور در حال توسعه دوشنبه ۱۶ فروردین

نشست رؤسای بانكهای مركزی ۲۴ كشور در حال توسعه دوشنبه ۱۶ فروردین

به گزارش وبی کارت دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ نشست رؤسای بانکهای مرکزی ۲۴ کشور در حال توسعه به ریاست رئیس کل بانک مرکزی کشورمان برگزار می شود.به گزارش وبی کارت به نقل از بانک مرکزی، جلسه رؤسای کل «گروه ۲۴» در جهت سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول، ۲ شنبه هفته آینده به ریاست رئیس کل بانک مرکزی کشورمان، مجازی برگزار می شود.
همچنین عصر روز گذشته (چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰) جلسه مجازی معاونان بانکهای مرکزی «گروه ۲۴» مجازی برگزار گردید.
در این جلسه، معاونان بانکهای مرکزی «گروه ۲۴» در مورد شرایط اقتصادی کشورهای در حال توسعه در دوره بعد از همه گیری ویروس کرونا بحث و گفتگو کردند و بر این نکته تاکید داشتند که در دوره بعد از همه گیری ویروس کرونا، اقتصاد کشورهای توسعه یافته پیشرفت و بهبود مناسب تری داشته اند، اما این مورد برای اقتصاد کشورهای در حال توسعه روی نداده که مستلزم توجه و اتخاذ تصمیم های ویژه است.
بر همین اساس معاونان بانکهای مرکزی «کشورهای گروه ۲۴» به منظور برون رفت کشورهای در حال توسعه از این شرایط و تبعات اقتصادی ناشی از همه گیری بیماری کرونا، پیشنهاداتی را در این نشست برای بیانیه نهایی اجلاس عرضه کردند.
از جمله محورهای اصلی طرح شده در این نشست برای گنجاندن در متن بیانیه اجلاس میتوان به چگونگی حمایت سازمان های بین المللی مانند «صندوق بین المللی پول» و «بانک جهانی» از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات دهی سازمان های بین المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر گرفتن نرخ های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام های قبلی اشاره نمود.
خاطرنشان می شود معاونان بانک ها در جلسه امروز خود درباره بندهای بیانیه جلسه رؤسای کل «گروه ۲۴» که روز دوشنبه توسط اعضا به تصویب خواهد رسید، بحث و گفتگو کردند.
گفتنی است «گروه ۲۴» به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای در حال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه مالی در اواخر سال ۱۹۷۱ به وجود آمد.
کشورهای آرژانتین، برزیل، کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هائیتی، مکزیک، پرو، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، چین، هند، ایران، لبنان، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، کنگو، مصر، اتیوپی، گابن، غنا، کنیا، مراکش، نیجریه و آفریقای جنوبی اعضای گروه ۲۴ را می سازند.


منبع:

1400/01/12
14:08:39
0.0 / 5
542
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت