یك مقام مسئول اعلام كرد؛

وقوع ۱۱۳ مورد سیل در سال ۱۳۹۹

وقوع ۱۱۳ مورد سیل در سال ۱۳۹۹

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وقوع 113 سیل کوچک و بزرگ طی یک سال قبل در سطح حوزه های آبخیز کشور آگاهی داد.


به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، ابوالقاسم حسین پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: طبق گزارش گروه سیل دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگل ها از رخدادهای ثبت سیل طی یکسال اخیر، باوجود حاکم بودن شرایط خشکسالی در کشور، از مجموع ۱۹۱ مورد بارش مؤثر در سطح حوزه های آبخیز، ۱۱۳ مورد سیل کوچک و بزرگ منجر به خسارت در ۲۲ استان کشور طی سال ۱۳۹۹ رخ داده است.
وی اضافه کرد: پهنه بحرانی سیل های یکسال اخیر، سه میلیون و دویست هزار هکتار از حوزه های آبخیز را در برگرفت که بیشترین خسارت را به استان های گیلان، بوشهر و خوزستان وارد کرده است. سیل مورخ ۱۶ آذرماه جنوب غرب کشور همچون سیل های شاخص سال ۱۳۹۹ است که بخش های وسیعی از استان های خوزستان، بوشهر، لرستان، ایلام، فارس و هرمزگان را در بر گرفت و خسارات زیادی را به بار آورد.
حسین پور افزود: طبق گزارش تحلیل سیل آذرماه ارائه شده از طرف دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگل ها در حوزه آبخیز برازجان، بعنوان یکی از حوزه های آبخیز با رخداد سیل با شدت بالا در سال گذَشته، دوره بازگشت سیل مذکور ۵۲۵ سال برآورد شده است.
به گفته این مقام مسئول زیرساخت های آبخیزداری و آبخوانداری بوجود آمده در سطح حوزه های آبخیز کشور، سه میلیارد و چهارصد هزار مترمکعب از سیلاب های سال ۱۳۹۹ را کنترل کردند و در جهت تغذیه آبخوان ها و بهبود وضعیت مناطق مذکور مورد بهره برداری قرار گرفت. قسمتی از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شده طی سال قبل برای نخستین بار آبگیری و سرریز شدند و از تشدید سیل و خسارت به مناطق تحت پوشش جلوگیری کردند.

1400/01/09
13:41:56
0.0 / 5
975
تگهای خبر: سازمان , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان وبی كارت
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت