رئیس كمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران:

بازار انرژی سوریه یك فرصت برد-برد برای تهران و دمشق است

بازار انرژی سوریه یك فرصت برد-برد برای تهران و دمشق است

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تجاری تهران اظهار داشت: باتوجه به تولید زیاد بنزین در ایران، می توانیم مازاد بنزین خودرا به این کشور صادر نماییم و از این طریق منابع مالی جدیدی به دست بیاوریم.


به گزارش وبی کارت به نقل از رادیو گفتگو، رضا پدیدار با اشاره به ظرفیت مازاد تولید بنزین در ایران اظهار داشت: ایران توان صادرات فرآورده های هیدروکربنی و خدمات فنی و مهندسی فراوانی دارد و اگر بخواهیم این توان در حوزه فنی و مهندسی را تبدیل به ارزش پولی نماییم، ارزش اقتصادی بیش از ۱۲ میلیارد دلار دارد.

وی از توان خدمات فنی و مهندسی در بازسازی پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و همین طور آنچه در پروسه محصولات هیدروکربنی قرار می گیرد به دست مهندسین ایرانی گفت و گفت: این شرایطی که هم اکنون وجود دارد یک بازی برد برد بین ایران و سوریه است که هم می توانیم مشکل تامین فرآورده های این کشور را با بازسازی پالایشگاه ها انجام دهیم و هم اینکه می توانیم از ظرفیت مازاد خودمان استفاده نمائیم و منابع مالی به دست بیاوریم.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تجاری تهران با اشاره به شرایط سوریه، اضافه کرد: اوضاع معیشتی مردم سوریه باتوجه به وضعیت این کشور، قدری دشوار است. در اثر تحریم ها و مشکلات ناشی از جنگ با تروریست ها، قیمت بنزین افزایش و فرآورده های نفتی نیز کاهش یافته است. شرایطی که در سوریه وجود دارد، سبب شده بین چهار تا پنج میلیون نفر لیتر تقاضای روزانه خرید بنزین داشته باشند اما هم اکنون فقط یک سوم این نیاز در سوریه توزیع می شود.

به گفته این مقام مسئول ایران می تواند کمبود بنزین سوریه را از محل مازاد ظرفیت تولید بنزین در داخل کشور جبران کند. باتوجه به راه اندازی فاز جدید پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بین ۲۵ تا ۴۰ میلیون لیتر مازاد بنزین داریم که باید برای صادرات آن برنامه ریزی نماییم. خبرگزاری مهر روز گذشته در گزارشی با عنوان «بازی «برد- برد» تهران و دمشق / حل بحران سوخت سوریه با صادرات بنزین» صادرات بنزین ایران به سوریه را یک بازی برد-برد تجاری بین دو کشور معرفی کرده بود.

1399/12/20
18:06:38
0.0 / 5
505
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت