وزیر صمت خبر داد؛

بازگشت هزار و ۴۲۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

بازگشت هزار و ۴۲۰ واحد غیرفعال به چرخه تولید

وزیر صمت اظهار داشت: با پیگیری ستاد تسهیل، تنها در شهرک های صنعتی با فعال سازی یک هزار و 420 واحد تولیدی راکد، فرصت اشتغال برای 24 هزار نفر بوجود آمد.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در یکصد و نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به فعالیت ها و اقدامات مؤثر انجام شده در ستاد، اظهار داشت: خوشبختانه کارنامه عملکرد ستاد رضایت بخش بوده است و به ویژه کارهایی که در سطح استانها انجام شده، قابل تقدیر است.

وزیر صنعت معدن و تجارت، جایگاه و مسئولیت ستاد را در شرایطی که کشور تحت فشار تحریم هاست، بسیار حساس توصیف کرد و اضافه کرد: حکومت در این شرایط، تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را در امتداد حمایت و پشتیبانی از تولید، وظیفه خود دانست و خوشبختانه هم اکنون کشور شاهد رشد شایان توجه تولید در ۲۹ رشته صنعتی است.

وی با استناد به بازدیدهای میدانی در سطح ملی، به رشد تولید در بخش های مختلف اشاره نمود و گفت: واحدهای تولیدی کشور در صنایع مختلف مانند لوازم خانگی، قطعه سازی خودرو، مواد شوینده و بهداشتی، کاشی و سرامیک، مواد غذایی، فلزات، نساجی و پوشاک به صورت چند شیفت مشغول فعالیت هستند که حاکی از رونق تولید در کشور است.

رزم حسینی، اقدامات ستاد تسهیل، پشتیبانی دولت و کمک و همراهی سایر دستگاهها را سبب ایجاد دلگرمی در بخش تولید و همین طور برگشت پویایی و تحرک در واحدهای تولیدی دانست.

وزیر صمت، برگشت هزار و ۴۲۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی را نتیجه پیگیری های ستاد تسهیل دانست و اشاره کرد: با برگشت این واحدها به چرخه تولید، فرصت اشتغال برای ۲۴ هزار نفر به وجود آمد و این دستاورد نتیجه پیگیری های ستاد تسهیل در سطح ملی و استانی بوده است.

ایشان سپس صحبت های خود ظرفیت قانونی ستاد تسهیل را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: ما در ستاد تسهیل به دنبال تقویت و توسعه تولید در قالب قوانین در کنار حفظ حقوق عمومی هستیم و خوشبختانه در این راه مجلس محترم شورای اسلامی نیز همکاری خوبی با ستاد دارد.

رزم حسینی در ادامه به حمایت دستگاه در پشتیبانی از تولید اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از اقدامات دستگاه قضا، دراین زمینه جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه ارتکاب تخلف توسط مدیران آن واحدهاست به این معنا که اگر مدیر واحد تولیدی مرتکب انجام تخلفی شود، بدون تعطیل شدن واحد تولیدی، روند رسیدگی به پرونده صورت خواهد گرفت.

او در آخر سیاست های صادراتی وزارت صمت را در عرصه تولید مؤثر اعلام نمود و اضافه کرد: سامانه تجارت و موضوع واردات در مقابل صادرات یکی از اقدامات خوب وزارت صمت بود که سبب ثبت سفارش ۸ میلیارد یورویی و رفع تعهد ارزی خیلی از واردکنندگان شد که در عرصه تولید نیز آثار مثبتی داشت.

1399/12/14
13:16:12
0.0 / 5
931
تگهای خبر: دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت