مهر خبر می دهد؛

جلسه شورایعالی كار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ فردا

جلسه شورایعالی كار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۰ فردا

به گزارش وبی کارت اولین نشست شورایعالی کار برای بحث و بررسی و تعیین دستمزد سال آینده کارگران فردا برگزار می گردد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، تعیین حداقل دستمزد توسط شورایعالی کار بر روی معیشت حدود ۱۴.۷ میلیون کارگر بیمه شده در کشور اثر مستقیم دارد که اگر مبنای جمعیت هر خانوار کارگری را ۳.۳ نفر درنظر بگیریم، به این معناست که تصمیم شورایعالی کار درباره حداقل دستمزد سال آینده، زندگی ۴۸ میلیون و ۵۱۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.
پیش نیاز تعیین حداقل دستمزد این است که مشخص شود حداقل هزینه ای که یک خانوار کارگری برای معیشت خود در هر ماه هزینه می کند چقدر است؛ بر همین اساس، هزینه سبد معیشت خانوار کارگری طی دو ماه گذشته بعد از برگزاری چند جلسه و گفتگو میان نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، برای سال ۱۴۰۰ به میزان ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان تعیین شد (جزئیات).
با توجه به مشخص شدن هزینه سبد معیشت مقرر است اولین نشست رسمی شورایعالی کار جهت بررسی و تعیین دستمزد سال ۱۴۰۰ با حضور نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت فردا سه شنبه ۱۲ اسفند ماه برگزار گردد.
گفتنی است، تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۹ کارگران به علت اختلاف نظرات بین نمایندگان کارگری با کارفرمایی و دولت بسیار طولانی شد به شکلی که اواخر فروردین ماه سال جاری دستمزد سال ۹۹ به تصویب رسید و بعد از آن هم در یکم تیر ماه مصوبه مذکور اصلاح گردید و میزان افزایش حداقل حقوق به جای ۲۱ درصد به ۲۶ درصد رسید؛ یعنی از یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان به یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان افزایش یافت؛ همینطور به پایه مزد سایر سطوح هم ۷۸ هزار تومان اضافه گردید. حق مسکن هم در مرداد ماه با مصوبه دولت از ۲۰۰ هزارتومان به ۳۰۰ هزارتومان افزایش پیدا کرد.

1399/12/11
14:59:00
0.0 / 5
996
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت