معاون وزیر راه:

از شرایط سخت تحریم صنایع دریایی با سربلندی عبور كردیم

از شرایط سخت تحریم صنایع دریایی با سربلندی عبور كردیم

به گزارش وبی کارت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه جامعه دریایی کشور از دوره 3 ساله سخت ترین تحریم ها با سربلندی عبور کرد اظهار داشت: صنعت دریایی کشور اجازه نداد روند تامین مایحتاج مردم مختل شود.به گزارش وبی کارت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای عالی مدیران ارگان های دریایی، درباره سیاست های دریایی کشور در دوره پساتحریم، تاکید کرد: در بازار بین المللی صنعت دریانوردی، نمی توانیم درها را به روی خودمان ببندیم، بلکه باید رقابت پذیری بنادر کشور را افزایش و سهم خودرا از حمل و نقل دریایی منطقه و جهان ارتقا دهیم.
راستاد با اعلان اینکه ظرفیت های حمل و نقل دریایی کشور، فراتر از نیازهای داخلی است، گفت: در دوره پساتحریم و بازگشت احتمالی شرکت های کشتیرانی بین المللی به بنادر ایران، مجموعه بندری و اپراتورهای کشور باید آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند خدمات خوبی را به کشتیرانی های خارجی ارایه کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم تمرکز ویژه برای بهبود امور دریانوردان ناشی از لطمه های جدی به این قشر زحمتکش در دوره شیوع ویروس کووید ۱۹، اضافه کرد: با رایزنی های داخلی و خارجی، امیدواریم سهمیه واکسن کرونا با اولویت به دریانوردان اختصاص یابد.
راستاد درباره ضرورت تامین سوخت کم سولفور برای کشتیرانی داخلی و خارجی، اشاره کرد: ما بعنوان یک کشور ساحلی، متعهد هستیم علاوه بر تامین نیازهای داخلی، خدمات سوخت رسانی به ناوگان بین المللی را پوشش دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در حوزه الزامات مدیریت آب توازن، باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان حداکثر استفاده را ببریم و از این طریق، هزینه های تجهیز ناوگان تحت پرچم ایران را به حداقل برسانیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تحول در ساماندهی شناورهای سنتی برمبنای مصوبه هیئت وزیران آگاهی داد و اظهار داشت: شناسنامه دار شدن شناورهای فاقد هویت برای اجرا در دست بررسی است؛ در این میان ماحصل اقدامات و برنامه ریزی ها در حوزه حمل و نقل دریایی باید اینطور باشد که کشتیرانی ایمن تر و دریاهای پاکیزه تر داشته باشیم.


منبع:

1399/12/06
21:56:41
0.0 / 5
1054
تگهای خبر: اپراتور , خدمات , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت