دهنوی:

گران كردن اینترنت در سال آینده تخلف است

گران كردن اینترنت در سال آینده تخلف است

یک عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: دولت، وزارت ارتباطات و اپراتورها تحت هیچ عنوان اجازه افزایش تعرفه اینترنت را ندارند و اگر در سال آینده اینترنت را گران کنند، اساسا تخلف کرده اند.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، سید محسن دهنوی در حاشیه جلسه علنی بامداد امروز(سه شنبه) مجلس در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به انتشار اخباری در خصوص گران شدن اینترنت در سال آینده اظهار داشت: یکی از منابع درآمدی دولت، دریافت مالیات در چارچوب حق امتیاز شبکه از اپراتورهای تلفن همراه می باشد و در کشور ما هم ۲۸ درصد از درآمد اپراتورها تحت عنوان عوارض از جانب دولت دریافت می شد.
وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، درآمد دولت از محل دریافت عوارض از اپراتورهای همراه هفت هزار میلیارد تومان قید شده است که بررسی ها مشخص کرد که دولت از این محل ۱۰ هزار میلیارد تومان دریافت می کند.
این نماینده مجلس یادآورشد: بر این اساس سه هزار میلیارد تومان مابه التفاوت وجود دارد و این سه هزار میلیارد تومان مابه التفاوت درآمد دولت از محل اپراتورها جهت تولید محتوا در فضای مجازی در نظر گرفته شد.
این عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق افزود: البته مجلس فعلاً در حال بررسی بخش درآمدی بودجه است و امکان دارد این سه هزار میلیارد تومان برای تولید محتوا در نظر گرفته نشود و برای مصارفی چون توسعه زیرساخت ها به کار گرفته شود.
دهنوی با اشاره به اینکه اساسا این اعتبار برای صدا و سیما نیست، اظهار داشت: قرار نیست این سه هزار میلیارد تومان به صدا و سیما پرداخت گردد و همینطور برپایه پیشنهاد نمایندگان ۲۸ درصدی که بعنوان عوارض از جانب اپراتورها به دولت پرداخت می شد، به ۳۸ درصد افزایش پیدا کرد و مقرر است این اعتبار صرف توسعه اینترنت در روستاها و مناطق محروم شود.
وی افزود: دولت، وزارت ارتباطات و اپراتورها تحت هیچ عنوان اجازه افزایش تعرفه اینترنت را ندارند و اگر در سال آینده اینترنت را گران کنند، اساسا تخلف کرده اند.1399/12/06
14:18:34
0.0 / 5
836
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت