معاون وزیر صمت:

قیمت مرغ بالای 20400 منطقی نیست

قیمت مرغ بالای 20400 منطقی نیست

به گزارش وبی کارت یزدـ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قیمت گذاری مرغ بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان منطقی نیست.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، عباس تابش، بعدازظهر یک شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان یزد با تکیه بر اینکه نرخ گذاری روی مرغ با عنایت به پارامترهای اعلام شده ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان مصوب شده است، عنوان کرد: قیمت گذاری بالاتر از این میزان منطقی نیست.
وی اضافه کرد: قیمت تمام شده مرغ با ۸۵ درصد ذرت دولتی و ۵۰ درصد کنجاله دولتی، ۱۳ هزار تومان شد و تا سقف ۱۰ درصد هم به استانداران اختیار افزایش قیمت داده شد که این رقم به ۱۴ هزار تومان می رسد.
تابش افزود: حدود ۶، ۵۰۰ تومان هم قیمت عرضه کننده در نظر گرفته شده که در نهایت قیمت هر کیلو مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام گردید.
مدیرعامل سازمان پشتیبانی از تولیدکننده و مصرف کننده بیان نمود: هر کسی نباید با شاخصهای خود قیمت تعیین کند و ما به جد مدعی حقوق مصرف کنندگان هستیم.
تابش در مورد تأمین نهاده های واحدهای مرغداری تصریح کرد: در کشور برای ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه، تأمین نهاده انجام شده که آمار گمرک این امر را ثابت می کند و اگر مرغداری نهاده تحویل می گیرد اما مرغ تحویل نمی دهد، باید با آن برخورد شود و استانداران این مورد را به شکل ویژه دنبال کنند.
وی ضمن اشاره به برخی بهانه هایی که در زمینه عدم تحویل مرغ مطرح می شود، اظهار داشت: برخی افت بار را بهانه می کنند و عده ای هم ۴۲ روز را برای تبدیل جوجه به مرغ کم می دانند که باید همه این موارد ساماندهی گردد و نباید بهانه ای برای عدم تحویل مرغ شود.
تابش خاطرنشان کرد: چرا واحدهای تولید مرغ ۶۰ روز زمان برای پرورش جوجه می خواهند، در حالیکه استاندارد وزن مرغ در دنیا ۱.۸ کیلوگرم و در ایران ۲.۲ کیلوگرم است، چرا پرورش دهنده مرغ می خواهد مرغ سه کیلویی در ۶۰ روز تحویل دهد تا مردم به چربی پول بدهند.
وی تصریح کرد: نهایتاً ۴۲ روز باید به ۴۵ روز افزایش پیدا کند و اگر غیر از این باشد، در دوره بعد نهاده به این واحدها تحویل نشود.
مدیرعامل سازمان پشتیبانی از تولیدکننده و مصرف کننده افزود: سال جاری بیشتر از سال قبل نهاده وارد کردیم و جهاد کشاورزی باید پیگیری کند که چرا نهاده ها دیر به دست مرغدار می رسد.
تابش خاطرنشان کرد: هم اکنون در هیچ نقطه ای از کشور کمبود مرغ نیست اما مرغ موجود گران است و علت آن هم دو نرخی بودن مرغ و قیمت گذاری غیرمنطقی است.
وی ضمن اشاره به بازدید خود از یکی از فروشگاه های یزد افزود: در این فروشگاه بزرگ مرغ برای عرضه وجود نداشت و از استاندار می خواهیم تا دستور دهد عوامل عدم عرضه شناسایی شوند.
تابش خاطرنشان کرد: دلایلی که در زمینه کمبود مرغ یا گرانی مرغ بیان می شود، قابل قبول نیست و باید در پارامترها، مصرف کننده را هم مدنظر قرار داد.
وی در مورد جوجه ریزی برای شب عید هم تصریح کرد: تمام استان ها باید به اندازه نیاز استان خود جوجه ریزی کنند و در غیر این صورت باید استان معین خویش را مشخص کنند.
تابش در مورد قطع بندی مرغ هم بیان نمود: قطعه بندی مرغ هم قیمت مصوب دارد و اگر کسی تخلف می کند باید با آن برخورد شود.
وی در مورد کمبود روغن هم عنوان کرد: برای استان یزد در زمینه روغن به علت مصرف زیاد بخصوص در صنعت شیرینی سازی، کمبودها برآورد شود تا روغن مورد نیاز برندهای تولیدکننده شرینی در یزد را به صورت موردی تأمین نماییم.


منبع:

1399/11/26
15:36:11
0.0 / 5
874
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان وبی كارت
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت