ابررایانه از اجزاء زیرساخت های مهم اطلاعاتی است

ابررایانه از اجزاء زیرساخت های مهم اطلاعاتی است

وبی کارت: بگفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ابررایانه یکی از اجزاء زیرساخت های مهم اطلاعاتی مورد نیاز کشور است که با مدیریت پژوهشگاه ارتباطات در حال اجراست و با تکمیل آن، کشور ما نیز در زمره کشورهای صاحب این تکنولوژی قرار می گیرد.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی به همراه وحید یزدانیان -رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات- در بازدید از پروژه ابررایانه سیمرغ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از فاز صفر پروژه ابررایانه سیمرغ که با تجهیزات جدید به راه افتاده است، بازدید کرده و سپس از فضایی که جهت تجهیزات فاز آزمایشگاهی درحال آماده سازی است و همینطور قسمت NOC بازدید انجام دادند.
وی در مورد "نقش ابررایانه سیمرغ در اکوسیستم حوزه ICT کشور اظهار داشت: دنیای امروز دنیای خدماتی است که وابسته به پردازش های سریع و فوق سریع است و عملا همه سرویس هایی که در دنیا وجود دارند، مبتنی بر پردازش های فوق سریع هستند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: هم اکنون همه چیز وابسته به زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی است و یکی از اجزا مهم شبکه ملی اطلاعات هم سیستم های فوق سریع با قدرت پردازش بسیار بالاست که ابررایانه سیمرغ قاعدتا یک زیرساخت اصلی شبکه ملی اطلاعات بوده و همچنین در بحث های اقتصادی هم دخیل می باشد.
طبق اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، فلاح جوشقانی به حضور موثر پژوهشگاه در پروژه ابررایانه سیمرغ اشاره نمود و اظهار داشت: طی سالهای اخیر پژوهشگاه با تغییر رویکرد خود و حرکت به سمت مدیریت پژوهش، تحول بسیار خوبی را رقم زده است و پژوهشگاه با مدیریت مناسب و نگاه پژوهشی - کاربردی که داشته، طی همکاری با مراکز دانشگاهی مبحث ساخت ابررایانه سیمرغ را به خوبی پیش برده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: تنها مجموعه ای که می توانست مبحث پروژه ابررایانه سیمرغ را بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و حوزه های دانشگاهی پیوند دهد، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. ظرفیت های پژوهشگاه و دانشگاه هر کدام به تنهایی کافی نبوده و تلفیق این دو مجموعه و مدیریت پژوهش توسط پژوهشگاه سبب شد تا از ظرفیت های علمی و کاربردی هر دو مجموعه بهترین بهره حاصل شود و پروژه ابررایانه نتیجه مطلوب را به دست آورد.
فلاح جوشقانی افزود: ما در این پروژه صرفاً با یک پژوهش علمی روبرو نیستیم و در آینده نزدیک کاربردهای آنرا لمس خواهیم کرد. تیم توانمندی روی این پروژه در حال فعالیت است و با توانمندی ای که وجود دارد کار در زمان مناسب به سرانجام خواهد رساند.
منبع:

1399/11/23
13:13:02
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان وبی كارت
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت