چگونه در كامپیوتر ویندوز ۱۰ اسكرین شات بگیریم؟

چگونه در كامپیوتر ویندوز ۱۰ اسكرین شات بگیریم؟

اگر می خواهید از اطلاعاتی در صفحه کامپیوتر خود اسکرین شات بگیرید، ویندوز 10 چند روش برای انجام این کار فراهم نموده است.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، خواه بخواهید از کل یک صفحه یا قسمتی از آن اسکرین شات بگیرید، ویندوز ۱۰ چند راه برای انجام چنین کاری عرضه می کند که بیزنس اینسایدر در گزارشی به بررسی آنها پرداخته است.

چگونه با کلید PrtScn در ویندوز ۱۰ اسکرین شات بگیریم؟

ساده ترین راه برای کپی هر آنچه که در صفحه کامپیوتر تان می خواهید داشته باشید، فشردن کلید پرینت اسکرین در کیبورد است که معمولا با علامت PrtScn مشخص شده است و در بالای صفحه کیبورد کنار کلیدهای چند منظوره (Function) قرار دارد. در برخی از کیبوردها به خصوص در لپ تاپها، جهت استفاده از کلید پرینت اسکرین، ممکنست لازم باشد همزمان کلید Fn را هم نگه دارید.

ویندوز ۱۰ چند راه برای پرینت اسکرین دارد:

فشردن کلید PrtScn: با این عمل کل صفحه در کلیپبورد کپی می شود و می توانید عکس گرفته شده از صفحه کامپیوتر را در هر برنامه ای که تصاویر را نمایش می دهد مانند برنامه نقاشی یا ورد مایکروسافت بچسبانید.

فشردن همزمان کلیدهای Alt و PrtScn: با این اقدام عکس پنجره فعال در کامپیوتر در کلیپ ورد کپی می شود و می توانید آنرا در برنامه دیگری بچسبانید.

فشردن کلیدهای ویندوز+شیفت+ اس: صفحه کوچک شده و نشانگر ماوس تغییر خواهدنمود. می توانید قسمتی از صفحه که مورد نظرتان است را انتخاب کنید. اسکرین شات در کلیپبورد کپی می شود و شما می توانید آنرا در برنامه دیگری چسبانده و ذخیره کنید. این میانبر در صورتی عمل خواهدنمود که تازه ترین نسخه ویندوز ۱۰ به نام آپدیت ویندوز ۱۰ کریتورز را داشته باشید.

فشردن کلیدهای ویندوز و PrtScn: با این عمل کل صفحه نمایش بعنوان یک فایل تصویری ذخیره می شود. می توانید آنرا در فولدر تصاویر در زیر فولدری به نام اسکرین شاتها پیدا کنید.

چگونه با برنامه Snipping Tool در ویندوز ۱۰ اسکرین شات بگیریم؟

مایکروسافت ابزار بسیار سودمندی به نام Snipping Tool در ویندوز ۱۰ گنجانده است. می توان از آن برای گرفتن اسکرین شات و ذخیره آن به شکل یک فایل تصویری بدون نیاز به چسباندن آن در یک برنامه دیگر بهره برد.

۱- برای این منظور ابتدا Snipping Tool را از منوی استارت اجرا کنید.

۲- در گزینه "حالت" (Mode) شکل اسکرین شاتی که می خواهید را انتخاب کنید. می توانید از صفحه کامل گرفته تا شکل مستطیل یا هر شکل دیگری را انتخاب کنید.

۳- گزینه جدید را انتخاب کنید و صفحه شما متوقف خواهد شد. سپس می توانید از ماوس برای ایجاد اسکرین شات استفاده کنید. اسکرین شات در پنجره Snipping Tool ظاهر خواهد شد.

۴- اگر می خواهید شامل ابزار راهنما (tooltip) باشد که تنها بعد از حرکت ماوس ظاهر می شود، می توانید با بهره گیری از منوی تاخیر مشخص کنید که برنامه قبل از گرفتن اسکرین شات چه مدت صبر کند.

۵- اگر می خواهید چنین کاری کنید، هنگامی که اسکرین شات را گرفتید می تواند از ابزارهای رسم برای گذاشتن یادداشت روی اسکرین شات استفاده کنید.

۶- هنگامی که کارتان انجام شد روی فایل و سپس روی گزینه "ذخیره شود به عنوان" کلیک کنید تا اسکرین شات تکمیل شده در کامپیوتر تان ذخیره شود.

۷- همین طور می توانید روی گزینه کپی در پنجره Snipping Tool کلیک کنید تا تصویر در کلیپبورد کپی شود.

چگونه با Game Bar در ویندوز ۱۰ اسکرین شات بگیریم؟

از قابلیت Game Bar در ویندوز ۱۰ می توان در بیشتر بازیهای ویندوز برای گرفتن اسکرین شات و ضبط ویدیو استفاده نمود. نحوه استفاده از آن به این شکل است:

۱- یک بازی از منوی استارت ویندوز یا برنامه ایکس باکس کنسول کامپنیون باز کنید.

۲- در حال اجرای بازی، کلیدهای ویندوز و G را همزمان نگه دارید. کادر Game Bar ظاهر می شود.

۳- آیکون دوربین را کلیک کنید تا اسکرین شات بگیرد یا می توانید از کلیدهای میانبر ویندوز+ Alt +PrtScn استفاده کنید.

اسکرین شات بطور اتوماتیک در فولدر ویدیوها در زیر فولداری به نام کپچرز ذخیره خواهد شد.

اگر در Steam بازی می کنید می توانید کلید F۱۱ را فشار دهید تا اسکرین شات گرفته شود و به فولدر اسکرین شاتها در Steam اضافه می شود.
1399/11/13
15:40:42
0.0 / 5
1204
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت