معاون وزیر ارتباطات:

سامانه پیام ایران تا دهه مبارك فجر به بهره داری می رسد

سامانه پیام ایران تا دهه مبارك فجر به بهره داری می رسد

سیستان و بلوچستان معاون دولت الکترونیکی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: کارتابل الکترونیکی دولت و مردم تحت عنوان ˮسامانه پیام ایرانˮ تا دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا ولی زاده ۱۷ دیماه در نشست کارگروه فناوری و اطلاعات استان اضافه کرد: سامانه پیامکی تحت عنوان سامانه پیام ایران و با سر شماره ۴۰۴۰ و کد دستوری #۴* با هدف ساماندهی تبادل اطلاعات میان دستگاه های اجرائی و مردم و کاهش کلاهبرداری ها ایجاد می شود.
معاون دولت الکترونیکی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در گذشته سرویسی به نام کارپوشه ملی ایرانیان پیاده شده که یک طرفه بود و وقتی فردی در کار پوشه ثبت نام می کرد اگر دستگاه های اجرائی ابلاغی برای فرد می فرستادند بوسیله این کارپوشه برای فرد ارسال می شد و این روند یک طرفه بود.
ولی زاده اظهار داشت: سامانه پیام ایران کارپوشه ای است که عملاً دو طرفه می شود و مردم می توانند بوسیله این سامانه درخواست خودرا به هر دستگاه اجرائی موردنظر بفرستند و جوابش را از همان طریق دریافت نمایند.
وی ادامه داد: راه اندازی این پروژه مهم در مراحل پایانی قرار دارد و با تکمیل زنجیره حداکثر تا دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.
معاون دولت الکترونیکی اظهار داشت: در این سامانه امکان انجام مکاتبات اداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با دستگاه های اجرائی بوسیله اختصاص یک پنل شخصی و ارائه کد رهگیری بابت رصد وضعیت مکاتبات برای افراد فراهم می شود که ضرورت مراجعه حضوری افراد به دبیرخانه دستگاه های اجرائی را برطرف می کند.
وی سامانه پیام ایران را گامی موثر در تکمیل خدمات دولت الکترونیک عنوان نمود و مکاتبه با دستگاه های اجرائی و نهادهای عمومی کشور را بدون مراجعه حضوری و ارائه پاسخ به آحاد مردم و موسسات حقوقی را در وضعیت بحرانی و حساس کنونی گام مهمی در کنترل بیماری کرونا و حفظ شرایط قرنطینه دانست.1399/10/19
12:58:07
0.0 / 5
941
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت