اتحادیه كسب وكارهای مجازی اعلام كرد

افزایش صدور پروانه كسب وكارهای مجازی برای خانم ها

افزایش صدور پروانه كسب وكارهای مجازی برای خانم ها

۲۵۲ فقره پروانه کسب در پاییز ۹۹ از سوی اتحادیه کسب وکارهای مجازی صادر شده که از این میان ۲۱۹ پروانه برای آقایان و ۳۳ پروانه برای خانم ها بوده و در مقایسه با گزارش کلی این اتحادیه، میزان کسب پروانه توسط خانم ها در فصل پاییز با افزایش ۳ درصدی همراه بوده است.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در پاییز سالجاری ۲۵۲ فقره پروانه کسب و کار را صادر کرده و در گزارشی به شرح جزییاتی از این پروانه های صادره همچون پراکندگی پروانه ها در سطح کشور، جنسیت دریافت کنندگان پروانه و همینطور نوع کسب وکارهای دریافت کننده مجوز پرداخته است.
همچین طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، به علت بحران بیماری کووید ۱۹ در کشور متقاضیان حقیقی پروانه کسب وکارهای مجازی تا آخر سال ۱۳۹۹ برای صدور و یا تمدید پروانه کسب از عرضه گواهی مبحث ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم معاف بوده و می توانند صرفا با عرضه تعهدنامه مبادرت به دریافت پروانه کسب کنند.
از کل پروانه های صادرشده در پاییز سال جاری، استان تهران با تعداد ۱۴۶ فقره بیشترین پروانه را در میان استان ها کسب کرده است. همینطور استان های اصفهان، فارس و قزوین پس از تهران بیشترین پروانه کسب را نسبت به باقی استان ها کسب کرده اند. این گزارش در مقایسه با گزارش پیشین این اتحادیه در مورد صدور پروانه های کسب، نشان داده است که چه استان هایی افزایش کسب مجوز داشته و چه استان هایی در این زمان پروانه کمتری کسب کرده اند. این مورد از طرفی می تواند نشانگر میزان فعالیت اکوسیستم در هر استان باشد.
از کل مجوزهای صادره در پاییز، ۲۱۹ پروانه برای آقایان صادر شده که سهم ۸۶ درصدی را نشان داده است و باقی مانده پروانه ها که شامل ۳۳ پروانه یا به عبارتی ۱۴ درصد از کل پروانه های صادره در فصل پاییز می شود، برای خانم ها صادر گردیده است. در کل و در مقایسه با گزارش کلی این اتحادیه، میزان کسب پروانه توسط خانم ها در فصل پاییز با افزایش ۳ درصدی همراه بوده است.
همچنین ۱۰۳ پروانه کسب صادرشده که شامل ۴۱.۵ درصد می شود، از سوی اتحادیه کسب وکارهای مجازی از نوع حقوقی بوده و ۱۴۹ پروانه کسب صادرشده هم از نوع حقیقی هستند که شامل ۵۹.۵ درصد می شود.

میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در رسته های مختلف از سوی اتحادیه کسب وکارهای مجازی در فصل پاییز از آن حکایت می کند که ۵۴.۷ درصد شامل عرضه انوع کالا و خدمات در فروشگاه های مجازی، ۲۴.۶ درصد شامل عرضه انواع کالا در فروشگاه های مجازی، ۱۰.۷ درصد شامل عرضه گروه کالایی خاص در فروشگاه های مجازی، ۶.۷ درصد شامل عرضه انواع خدمات در فروشگاه های مجازی و ۳.۱۷ درصد شامل عرضه خدمات در یک گروه خاص در فروشگاه های مجازی می شود.
میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در موضوعات مختلف هم در شکل زیر آمده است.


در این موضوعات، خدمات هوشمند شامل خدمات مالی، خدمات منزل، خشکشویی آنلاین و گلفروشی آنلاین، جابه جایی هوشمند شامل تاکسی های هوشمند، حمل بار آنلاین و پیک هوشمند، محصولات دیجیتال و لوازم برقی شامل محصولات دیجیتال، فروشگاه قطعات الکترونیکی و لوازم برقی و فروشگاه بزرگ شامل پوشاک، کیف و کفش، سیسمونی کودک، لوازم خانگی، لوازم سفر، ورزشی و سرگرمی و بخش غیره هم شامل مشاوره، مشاوره املاک و حیوانات خانگی می شود.
در این میان فروشگاه بزرگ با تخصیص ۳۱.۱ درصد از پروانه های کسب بیشترین جواز را در فصل پاییز در این دسته کسب کرده است. همینطور انتظار می رود با مجوز فروش طلا در فضای مجازی، این دسته در آینده رشد قابل توجهی داشته باشد.
اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در جهت تحقق ماده ۸۷ قانون نظام صنفی و تاکید بر تشکیل این اتحادیه، فعالیت خویش را از آبان ماه سال ۱۳۹۶ به صورت رسمی در جهت پشتیبانی از کسب وکارهای اینترنتی کشور، تسهیل و تسریع بخشیدن در رشد و توسعه کسب و کارها شروع کرده است. گزارش کامل اتحادیه کسب وکارهای مجازی در این لینک آمده است.
منبع:

1399/10/09
23:55:27
5.0 / 5
962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت