سفیر سوئد در ایران مطرح كرد:

نقش دو غول خودروسازی سوئد در نوسازی ناوگان باری و مسافری ایران

نقش دو غول خودروسازی سوئد در نوسازی ناوگان باری و مسافری ایران

به گزارش وبی کارت سفیر سوئد در ایران بر نقش دو تولیدکننده بزرگ خودرو های سنگین در نوسازی ناوگان باری و مسافری کشورمان تاکید کرد.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ماتیاس لنتز»، سفیر سوئد در ایران با اشاره به اینکه شرکتهای سوئدی از دیرباز در بخش های مختلف حمل و نقل ایران حضور جدی داشته اند، اضافه کرد: ایران بازار مهمی برای شرکتهای بزرگ خودروسازی سوئد به حساب می آید و این شرکتهای بزرگ نقش مهمی در نوسازی ناوگان تجاری و حمل و نقل مسافری ایران ایفا می کنند.
وی اظهار داشت: این شرکت ها تمایل بسیار زیادی برای ازسرگیری فعالیتهای خود در ایران دارند؛ اما باید توجه داشت که حضور در پروژه های راهسازی یا راه اندازی راه آهن به علت عظیم بودن این پروژه ها نیازمند تشکیل کنسرسیومی از شرکتهای مختلف است و شرکتهای سوئدی هم می توانند بعنوان بخشی از این کنسرسیوم فعالیت کنند.
لنتز خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته شرکتهای سوئدی در کنسرسیومی به این منظور حضور داشتند؛ اما به علت تأخیر در تصمیم گیری قرارداد مذکور لغو شد و آنها مجبور به ترک ایران شدند.
آمادگی سوئد جهت همکاری در صنعت حمل و نقل ایران
سفیر سوئد در ایران تاکید کرد: آنچه سفارت سوئد در این حوزه قادر به انجام آن است تا اندازه زیادی تابع سیاست های دولت ایران است. در صورت تمایل ایران به بهینه سازی و افزایش ایمنی جاده ها، برنامه ریزی در جهت تولید و جایگزینی سوخت های سبز، سوئد آمادگی و توان لازم برای فعالیت و همکاری در این بخش ها را دارا است.
لنتز خاطرنشان کرد: بعنوان مثال اخیراً سمیناری در زمینه ایمنی جاده ای برگزار کردیم که ایران هم در آن حضور داشت و درصورتی که سیاست دولت ایران در این حوزه مبتنی بر همکاری با سوئد و شرکتهای سوئدی باشد، ما بعنوان سفارت، آماده فراهم کردن زمینه همکاری فی درخلال هستیم.
وی با اشاره به اینکه با برگزاری سمینار یا کنفرانس و حضور در آن اقدام خاصی صورت نخواهد گرفت، اضافه کرد: اگر این اجلاس ها یا سمینارها به صورت واقع گرایانه و با عنایت به شرایط واقعی تشکیل گردد و امکان فعالیت و همکاری میان شرکتهای سوئدی و ایرانی در آن فراهم گردد می توان با حضور در این رویدادها زمینه را برای سرمایه گذاری و فعالیت مشترک فراهم ساخت.
سفیر سوئد اظهار داشت: در مورد تمایل شرکتهای سوئدی به فعالیت در ایران باید تاکید کرد که این شرکت ها به خوبی از زیرساخت ها و توانایی های صنعتی ایران آگاهی دارند و علاقه زیادی هم برای فعالیت در این کشور را دارند.
مشارکت سرمایه گذاران سوئدی در صنعت حمل و نقل منوط به موافقت ایران
لنتز در پاسخ به این سؤال که «با توجه به پیشتازی سوئد در انرژی های سبز و پایدار بخصوص در انرژی های نو در حوزه حمل و نقل، چرا ارتباط چندانی بین دو کشور در این حوزه وجود ندارد؟»، اظهار نمود: همکاری در این حوزه ها مستلزم درخواست و تمایل طرف ایرانی است و در صورت ابراز موافقت، تمایل و درخواست ایران، سفارت سوئد از آمادگی کامل برای فراهم کردن حضور هیأت های تخصصی سوئدی در این عرصه ها برخوردار می باشد.
وی تصریح کرد: همان گونه که گفته شد اقتصاد سوئد یک اقتصاد مبتنی بر بازار آزاد است و دولت سوئد نمی تواند شرکتهای سوئدی را مجبور به حضور و فعالیت در ایران کند؛ اما با عنایت به آشنایی شرکتهای سوئدی با زیرساخت ها و فضای مناسب فعالیت صنعتی در بخش های مختلف ایران و علاقه زیاد آنها برای حضور در ایران، در صورت تمایل، سفارت می تواند زمینه و شرایط آشنایی، دیدار و همکاری طرفین را فراهم آورد.


منبع:

1399/10/06
20:17:12
5.0 / 5
1279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت