با هدف حمایت از تولیدكنندگان داخلی؛

با ارائه بازی های تغییریافته ایرانی برخورد می شود

با ارائه بازی های تغییریافته ایرانی برخورد می شود

وبی كارت: به قول معاون نظارت بنیاد ملی بازی های كامپیوتری، درگاه های عرضه كننده بازی های كامپیوتری، برای جمع آوری و حذف بازی های غیرمجاز و تغییریافته (مادسازی شده MOD)، تا آخر آذرماه فرصت دارند.


به گزارش وبی کارت به نقل از بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، عقیل منصوری اظهار داشت: از آنجایی که بواسطه نشر کپی های غیر قانونی بازی ها (اصطلاحا بازی قفل شکسته) تولیدکنندگان و عرضه کنندگان متضرر می شوند، با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی، از شروع دی ماه ۱۳۹۹ با عرضه کنندگان بازی هایی که در آنها با ایجاد هرگونه تغییرات و تقلب، حق پدیدآورنده برای ورود، پیشرفت ضایع شده باشد، برخورد خواهد شد.
معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در ادامه اضافه کرد: ازآنجایی که درآمد بازی های تولید ملی، از فروش و هیجان رقابت این نرم ‎افزارها و ابزارهای داخلی آن تامین می شود، عرضه کنندگانی که نسخه های تغییریافته بازی های «دارای پروانه انتشار» را عرضه می کنند، علاوه بر آن که با همراهی سایر نهادهای نظارتی از دسترس خارج می شوند، مشمول برخوردهای قانونی مرتبط نیز خواهند شد.
او همین طور اشاره کرد: ارائه نسخه ‎های تقلبی بازی های برخط و استفاده افراد متخلف از این بازی ها و حساب های کاربری مربوطه، ضررهای هنگفتی به صنعت بازی های کامپیوتری وارد کرده و ثمره تلاش بازی سازان را در دسترس عموم قرار داده است، آن هم با قیمتی ارزان که فقط نصیب سودجویان می شود.
بگفته منصوری بازی سازان ایرانی برای گزارش انتشار بازی تغییر یافته خود و همین طور گیمرها و عموم مردم، برای ارسال گزارش ها و درخواست برخورد با عرضه کنندگان متخلف، می توانند مراتب را با ذکر مشخصات بازی و نشانی آن در درگاه عرضه کننده، به پست الکترونیک ستاد ساماندهی بازار بازی های کامپیوتری به آدرس Rasad@ircg.ir ارسال نمایند.
معاون نظارت بنیاد در آخر اظهار داشت: بنیاد ملی بازی های کامپیوتری مرجع صدور پروانه انتشار بازی ها بوده و این دست اقدامات فقط شامل بازی های دارای پروانه انتشار می شود. چنانچه بازی سازان ایرانی که بازی شان مشمول موارد تخلف فوق شده، تمایل به بهره برداری از خدمات حمایتی-نظارتی بنیاد دارند، در اسرع وقت درخواست های خود برای دریافت پروانه انتشار را به آدرس Nezarat@ircg.ir ارسال نمایند.
به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، بازی های یارانه ای در مدّت کوتاهی بعد از پیدایش، نه فقط تحوّل عمیق و اساسی در نظام تفریحات و سرگرمی کودکان به وجود آورد، بلکه هم اکنون، گستره بازی های کامپیوتری بعنوان یک وسیله گذران اوقات فراغت، به زندگی بزرگسالان نیز کشیده شده است. توسعه صنعت دیجیتال باعث شده تا کیفیت گرافیکی تصاویر بازیها بهبود یافته و از این طریق جاذبه های تصویری زیادی برای نوجوانان و جوانان ایجاد شود.
خواسته یا ناخواسته باید بپذیریم که بازی­های رایانه­ ای همانند بسیاری دیگر از پدیده های عصر فناوری اطلاعات به زندگی ما راه یافته و یکی از سرگرمی های کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان در عصر جدید است. این تحولات باعث شده است تا امروزه ساخت بازی­ ها به یک صنعت با گسترده ترین و سودآورترین حرفه تبدیل گردد.
منبع:

1399/09/09
12:24:57
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , رایانه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت