از مسافرت افراد مبتلا به كرونا جلوگیری می شود

از مسافرت افراد مبتلا به كرونا جلوگیری می شود

وبی كارت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود از امروز كلیه مسافرین هواپیما و قطار بین شهری با بانك اطلاعاتی مبتلایان به ⁧‫كرونا‬⁩ تطابق داده می شوند و از جابجایی افراد مبتلا جلوگیری می شود.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، چندی قبل امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- اعلام کرد: طبق یک بررسی با وزارت بهداشت، مشخص شد ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی کنند. با ابلاغ وزارت بهداشت بر پایه دولت الکترونیکی، بزودی مبتلایان کووید ۱۹ امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیمایی و تاکسی های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند.
علیرضا رئیسی -معاون بهداشت وزیر بهداشت- هم اعلام نمود: در جهت اجرای بند ۷ مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با توجه به تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا، از تاریخ ۲۸ آبان هرگونه جابجایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا ممنوع می باشد.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توییتر نوشت: تحلیل های ما نشان داده است طی دو روز اخیر، هشت درصد افزایش در سفرهای بین استانی داشته ایم. بیشترین مسافر ورودی را استان های البرز، تهران و مازندران داشته اند که استان مازندران، مسافر خروجی کمتری دارد و نشان داده است بسیاری برای سفر تفریحی و اقامت به آن جا می روند. (۲۹۰هزارنفر در ۲۹ آبان)

او همینطور تصریح کرد: با همکاری خوب وزارت بهداشت و وزارت راه بر بستر ⁧‫دولت الکترونیکی‬⁩، از امروز کلیه مسافرین هواپیما و قطار بین شهری با بانک اطلاعاتی مبتلایان به ⁧‫کرونا‬⁩ تطابق داده می شوند و از جابجایی افرادی که مبتلایند جلوگیری می شود. چند مبتلا امروز از فرودگاه بازگردانده شدند. اتوبوس ها هم از سه شنبه.
آذری جهرمی درباره فعالیت تاکسی های اینترنتی هم بیان نمود: ‏تپسی و اسنپ هم با اتصال به ⁧‫دولت الکترونیکی‬⁩، بررسی رانندگان خود با بانک اطلاعاتی مبتلایان به ⁧‫کرونا‬⁩ را شروع کردند. حساب کاربری چند صد راننده مبتلا معلق شد. سایر تاکسی های اینترنتی هم در این هفته موظفند به دولت الکترونیکی متصل شوند. برای رانندگان مبتلا هم بسته ی حمایتی خواهیم داشت.1399/09/02
10:12:01
5.0 / 5
1128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت