محدودیتی برای واگذاری سیمكارت به مهاجرینی با مدارك اقامتی معتبر، وجود ندارد

محدودیتی برای واگذاری سیمكارت به مهاجرینی با مدارك اقامتی معتبر، وجود ندارد

به گزارش وبی كارت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای واگذاری سیمكارت به مهاجرینی كه دارای مدارك اقامتی معتبر هستند، وجود ندارد.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، فرشته حسینی بازیگر افغان سینمای ایران روز گذشته در اینستاگرام نوشت: وقتی خواهر کوچکم نتوانست در مدرسه آنلاین شرکت کند، مادرم متوجه شد که برای سیم کارتش مشکلی به وجود آمده، به مخابرات می رود و مشکل را می گوید و به مادرم می گویند که صاحب سیمکارت باید بیاید. مادر من خودش نمی تواند سیمکارت بخرد چون مدارک اقامتی اش، کارت آمایش است و حالا به مادرم سیمکارت جدیدی نمی فروشند
دراین راستا محمدجواد آذری جهرمی، در واکنش به این مورد در اینستاگرام خود نوشت: یکی از مهاجرین عزیز افغانستانی، با انتشار این تصویر در صفحه اینستاگرامش، از مشکلاتی که تهیه سیمکارت برای مادرشان فراهم نموده بود نوشته بودند و خواسته بودند به این مورد رسیدگی شود.
وی ادامه داد: مبحث را بررسی کردم؛ اول اینکه هیچ محدودیتی برای واگذاری سیمکارت به مهاجرینی که دارای مدارک اقامتی معتبر هستند وجود ندارد. دوم اینکه برای واگذاری سیمکارت به مادر ایشان، هیچ استعلامی از سامانه احراز هویت سازمان تنظیم مقررات نشده است. این بدان معناست که دفتر خدمات ارتباطی، از وظایف خود تخطی کرده است. به او گفته اند سیمکارت به شما نمی دهند، تا چند تومان پول بیشتر بگیرند و نقره داغش کنند. انصافا بی وجدانی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: امشب مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات، جناب آقای هادیان با ایشان تماس می گیرد و ضمن دلجویی مشکل مادرشان را حل می کنند. چهارم اینکه به سازمان تنظیم مقررات دستور دادم که اولا دفتر متخلف شناسایی، برخورد قانونی با ایشان، به عمل آید. در سامانه ۱۹۵هم امکان ثبت شکایات اتباع سایر کشورها از دفاتر خدماتی فراهم آید.
منبع:

1399/08/24
14:33:04
5.0 / 5
1314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت