یك مقام مسئول خبر داد

آغاز توزیع گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار

آغاز توزیع گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی اظهار داشت: از جنوب كشور گوجه فرنگی های درجه یك خریداری كردیم و مقرر است این محصول در میادین میوه و تره بار توزیع و با قیمت هر كیلو 11 هزار تومان فروخته شود.به گزارش وبی کارت به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، مرتضی معتمد با اشاره به اینکه به دنبال دستور وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه سازمان تعاون روستایی به بازار گوجه فرنگی ورود و با تأمین و عرضه گوجه در بازار قیمت آنرا به نفع مصرف کنندگان تعدیل کند، عنوان کرد: در جهت این دستور و به علت اینکه استان بوشهر در این فصل تنها تأمین کننده گوجه فرنگی کشور است، مقداری گوجه فرنگی درجه یک از آنجا خریداری و در حال توزیع آن در میادین میوه و تره بار هستیم.
وی ضمن اشاره به اینکه قیمت گوجه فرنگی سر زمین بسته به کیفیت آن بین ۹۵۰۰ تا ۱۰ هزار و۵۰۰ تومان است، اظهار داشت: مقرر است این گوجه فرنگی ها خریداری شده در میادین میوه و تره بار تهران با قیمت هر کیلو ۱۱ هزار تومان به مصرف کنندگان ارائه شود. هم اکنون در چندین میدان میوه و تره بار تهران توزیع شده و شنبه هم در ۸ میدان میوه و تره بار دیگر شهر توزیع خواهد شد و هیچ محدودیتی در توزیع وجود ندارد.
معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: اغلب کشورهای جهان مانند ایران چهارفصل نیستند ازاین رو حداکثر ۱۰۰ روز در سال گوجه فرنگی بوته رس یا تولید فضای باز دارند ولی در کشور ما ۱۱ ماه گوجه فرنگی تازه وجود دارد و فقط آبان ماه آن هم به علت تغییر فصل گوجه فرنگی تازه کم می شود و قیمت آن هم افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز آذرماه گوجه فرنگی های برخی دیگر از شهرستان های استان بوشهر برداشت و گوجه ارزان وارد بازار می شود. همینطور از آغاز بهمن ماه گوجه فرنگی هرمزگان و از آغاز فروردین هم گوجه منطقه جیرفت وارد بازار خواهد شد و هیچ جای نگرانی و کمبودی نیست.

1399/08/23
18:44:45
5.0 / 5
1376
تگهای خبر: سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت