نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان:

مردم خوزستان از پشت پرده های انتقال آب با خبر هستند

مردم خوزستان از پشت پرده های انتقال آب با خبر هستند

به گزارش وبی كارت نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مساله انتقال آب یك ظاهر و یك پشت پرده دارد و مردم استان از پشت پرده ها با خبر هستند.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، آیت الله محسن حیدری قبل از ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی بخشی از طرح جامع فاضلاب اهواز و کارون اظهار نمود: عملیات فتح المبین برای خوزستان خیرات و برکات زیادی داشت و امام راحل در مورد فاتحان این عملیات فرمودند «من از دور دست و بازوی این رزمندگان را می بوسم»؛ این روزها هم شاهد فتوحات دیگری از جانب فاتحان فتح المبین در خوزستان هستیم و امیدوارم این پروژه مصداقی از عملیات فتح المبین در زمینه آبادانی و عمران شهرهای اهواز و کارون باشد.
وی اضافه کرد: سردار دل ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمود که به خوزستان باید مثل دوران دفاع مقدس بنگریم؛ این جمله را سردار سال قبل دو هفته پیش از شهادت به نمایندگان مجلس گفته بود که شاید مقصودش به این برمی گردد که امروز اگر در خوزستان با نمونه های خیلی از محرومیت و عقب ماندگی در زمینه های مختلف مواجه هستیم باید بدانیم که جزو آثار جنگ تحمیلی هستند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی در عین اینکه برکات و خیرات بسیاری داشته ولی خرابی ها و نابسامانی هایی به دنبال داشت که عمده آن بر دوش خوزستان افتاد؛ همه یا اغلب زیرساخت های این استان بر اثر جنگ تحمیلی نابود شد که در هیچ کجای کشور این نابودی اتفاق نیفتاده و درجه برخورداری خوزستان که پیش از جنگ، رتبه سوم بود پس از جنگ به ۱۷ تنزل پیدا کرده و متأسفانه بر اثر بی توجهی این درجه آنقدر کاهش پیدا کرد تا خوزستان در جایگاه آخر جدول برخورداری استان های کشور قرار بگیرد.
آیت الله حیدری اظهار داشت: البته ما باید شکرگزار نعمات بسیار زیاد نظام جمهوری اسلامی در خوزستان پس از جنگ هم باشد ولی خرابی ها بیش از اندازه بود و کارهای خوبی که انجام شد مثل سدسازی و طرح آب رسانی غدیر (حضور فعال قرارگاه خاتم در تمام طرح ها مشهود است) و دیگر طرح ها نتوانست مشکلات ناشی از جنگ تحمیلی در خوزستان را از بین ببرد.
مشکلات جنگ
وی افزود: حاشیه نشینی و مشکلات اجتماعی و یا نابودی فاضلاب همه معلول همان جریان جنگ است که امیدوارم با همت فاتحان فتح المبین شاهد رونق، محرومیت زدایی و آبادانی استان خوزستان باشیم.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به حضور قرارگاه خاتم الانبیاء در بخش غیزانیه اهواز و افتخارآفرینی برای همگان، بیان نمود: امیدوارم حضور قرارگاه خیلی باشکوه تر و پررنگ تر در خوزستان را شاهد باشیم که حفره های مشکلات این استان هرچه سریعتر یکی بعد از دیگری پر شود.
آیت الله حیدری ضمن اشاره به اینکه خوزستان با عارضه دیگری غیر از جنگ هم در جهت عقب ماندگی روبرو شده که آن هم باید علاج شود، خاطرنشان کرد: انتظار داریم تا سپاه مانند دیگر مواردی که در پیشانی انقلاب و نظام بوده در این حوزه هم فعالیت و با همت خود عارضه انتقال آب را برای خوزستان با همکاری دیگر نهادها حل کند؛ عنایت مقام معظم رهبری همواره نسبت به استان خوزستان وجود داشته و درخواست داریم که با کمک همدیگر باید این بحث انتقال آب را حل کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه انتقال آب یک ظاهر و یک پشت پرده هایی دارد، افزود: ظاهرش این است که بله آب های زیادی خداوند تقدیر کرده در خوزستان با وجود رودخانه های مختلف همچون کارون، دز و کرخه جاری شود و همه به خلیج فارس سرازیر شود و در جای دیگر همچون فلات مرکزی به این آب ها نیاز است و خلاصه باید همه از این نعمات الهی بهره مند باشند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان نمود: مسائل فوق همه ظاهر ماجرای انتقال آب است اما همگان کمتر متوجه پشت پرده آن می شوند؛ در این بین مردم خوزستان با تمام وجود پشت پرده های طرح به ظاهر قانونی و قابل قبول انتقال آب را لمس می کنند.
آیت الله حیدری تشریح کرد: خوزستانی که استعداد شکوفایی را داشته و ایده مقام معظم رهبری احیای دو میلیون هکتار زمین کشاورزی در این استان بوده و طرح ۵۵۰ هزار هکتار مقدمه ای برای احیای مابقی اراضی کشاورزی است که اگر صورت گیرد مواد غذایی کل کشور تأمین می شود اما انتقال آب جلوی تحقق این ایده مقام معظم رهبری را گرفته و تنها نیمی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اجرایی شده و وزارت نیرو اعلام نموده که برای مابقی آن آب نداریم.
وی اظهار نمود: به بهانه آب آشامیدنی، آب خوزستان را به جای دیگر برای فضای سبز، صنعت و کشاورزی انتقال داده اند؛ ما بخیل آبادی دیگر استان ها نیستم ولی کدام دولت عاقل حاضر است استان های دیگر را به بهای به خاک سیاه نشاندن یک استان، آباد کند؟
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری انتقاد کرد: ریزگردها، کمبود آب، شوری آب در آبادان و خرمشهر، از بین رفتن چهار میلیون اصله نخل و نابودی هورالعظیم همه آثار انتقال آب است؛ آب سر شاخه های کارون باید به صورت طبیعی به خوزستان سرازیر شود تا این استان به آبادانی خودش امیدوار باشد.
آیت الله حیدری در انتها با طرح این سوال که وقتی شورایعالی آب کشور طرح شیرین سازی آب شور دریا و بعد انتقال آنرا مصوب کرده چرا سر شاخه های کارون را به دیگر استان ها انتقال می کنند، اظهار داشت: از قرارگاه خاتم، وزارت نیرو و دیگر مسؤلان انتظار اجرایی شدن این مصوبه به جای انتقال آب را داریم تا خوزستان بیشتر از این صدمه نبیند.


منبع:

1399/08/21
14:22:05
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: صنعت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت