ضریب نفوذ پهن باند سیار به ۹۱ درصد رسید

ضریب نفوذ پهن باند سیار به ۹۱ درصد رسید

وبی كارت: برمبنای آمار رگولاتوری، ضریب نفوذ پهن باند سیار به 91.07 درصد و تعداد اشتراك های پهن باند سیار به 76 میلیون و 531 هزار و 176 اشتراك در سال 1399 رسیده است.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در توئیتر نوشت: کیفیت حق الناس است و ما وظیفه داریم، بر کیفیت اینترنت اپراتورها نظارت نماییم. رقابت بین اپراتورها موجب بهبود کیفیت خدمات آنها می شود بنا بر این گزارشی را منتشر نموده ایم که کاربران بتوانند با مطالعه آن و آگاهی کامل از کیفیت اینترنت، اپراتور خودرا انتخاب کنند.

گزارش وضعیت کیفیت اینترنت کشور
گزارش وضعیت کیفیت اینترنت ایران در شش ماهه اول سال 1399 با عنوان «ایران در راه هوشمندی» انتشار یافته است. طبق گزارش سازمان تنظیم مقررات، این گزارش با تاکید بر این اصل مهم که کیفیت شبکه ‫حق الناس‬ است، در امتداد سیاست های رگولاتوری جهت گزارش به مردم و شفاف سازی وضعیت کیفیت اپراتورها، حفاظت از حقوق مصرف کننده، بهبود رقابت و ایجاد امکان حق انتخاب برای مشترکان بعد از بررسی و مقایسه اپراتورها منتشرشده است.
به همین دلیل ضریب نفوذ پهن باند ثابت از ۷.۶۳ درصد در سال 1392 به ۱۱.۲۸ درصد امسال و ضریب نفوذ پهن باند سیار از صفر درصد در سال 1392 به ۹۱.۰۷ درصد در سال 1399 رسیده است.


تعداد اشتراک های پهن باند ثابت نیز از ۵۸ هزار و ۳۱۰ اشتراک در سال ۹۲ به ۹ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۳۳۷ اشتراک امسال و در حوزه پهن باند سیار از اشتراک صفر در سال 1392 به ۷۶ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۱۷۶ اشتراک در سال 1399 رسیده است.


معرفی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت و سیار، فناوری های اتصال به اینترنت در کشور، فاکتورهای سنجش کیفیت، تجربه مشتری و وضعیت آماری پهن باند کشور از بخش های مختلف این گزارش است و گزارش کامل آن به تفکیک استانها و اپراتورها در این لینک قابل مشاهده می باشد.
منبع:

1399/08/18
14:08:11
5.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت