توسعه 30 هزار هكتاری زراعت چوب امسال

توسعه 30 هزار هكتاری زراعت چوب امسال

به گزارش وبی كارت معاون وزیر جهاد كشاورزی از توسعه 30 هزار هكتاری زراعت چوب امسال آگاهی داد و اظهار داشت: امسال یك میلیون متر مكعب چوب از باغات مردم و اراضی ملی تولید می شود.


به گزارش وبی کارت به نقل از سازمان جنگل ها، مسعود منصور در جلسه ستاد ملی زراعت چوب، به توسعه زراعت چوب در اراضی ملی اشاره نمود و اضافه کرد: در محدوده طرح های آبخیزداری و مناطقی که مستعد اقدامات بیولوژیکی است زراعت چوب انجام می شود.
به گفته وی، با وزارت نیرو درباره استفاده از آب های غیرمتعارف برای توسعه زراعت چوب تعامل و همکاری خوبی به وجود آمده است.
این مقام مسؤول با اعلان اینکه در زمینه کشت و توسعه زراعت چوب با نیروهای مسلح وارد مذاکره شده ایم، از ظرفیت های مناسب این نهادها سخن به میان آورد و اشاره کرد: امکان توسعه و رشد زراعت چوب در اراضی تحت اختیار آنان وجود دارد و این اقدام مشارکتی می تواند به قسمتی از تعهدات ما جامه عمل بپوشاند.
منصور، اطلاع رسانی از مقرون به صرفه بودن زراعت چوب را امری لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: فواید اقتصادی زراعت چوب باید به مردم اطلاع رسانی شود تا انگیزه ورود به این حوزه افزایش یابد.
سازمان جنگل ها از هر اقدامی برای حفظ منابع طبیعی کشور حمایت می کند
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر حفظ منابع طبیعی اظهار داشت: این سازمان از هر اقدامی که منجر به حفظ، توسعه و احیای منابع طبیعی شود، حمایت می کند.
وی گفت: اگر کسی در دیمزارها و مستثنیات گیاهان دارویی کشت کند و یا درختی بکارد فی نفسه به ایجاد و حفظ پوشش گیاهی کشور کمک کرده و این اقدام در امتداد اهداف سازمان جنگل ها انجام می شود.
منصور افزود: هر درختی که در امتداد زراعت چوب کاشته می شود علاوه بر تولید اکسیژن و حفظ آب و خاک، نیازهای چوبی صنایع و کارخانجات را نیز تامین می کند.
رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور با اعلان اینکه اختلاف نظرها درباره توسعه زراعت چوب معنا و مفهومی ندارد و فضای سبزی که شهرداری به وجود می آورد در امتداد حفظ و ایجاد پوشش گیاهی است، اشاره کرد: وقتی در یک پادگان نظامی درخت کاشته می شود این کار خود به خود علاوه بر تلطیف فضا به حفظ آب و خاک کمک می نماید.
منصور از ادارات کل منابع طبیعی استانها خواست هرگونه گزارش استانی درباره زراعت چوب را مستندسازی کرده و در چارچوب نقشه معلوم کنند که چه میزان اراضی اشخاص و اراضی ملی زیر کشت زراعت چوب قرار گرفته است.


منبع:

1399/08/14
15:10:58
5.0 / 5
1462
تگهای خبر: سازمان , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت