سهم ۸۸ درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت كاربران

سهم ۸۸ درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت كاربران

به گزارش وبی كارت اینترنت همراه در سال های گذشته، از اینترنت ثابت سبقت گرفته و طبق آخرین آمار، سهم استفاده از نسل سه و چهار اینترنت به ۸۸.۷۶ درصد است.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، انواع سرویسهای موجود اینترنت در ایران، به علت داشتن خصوصیت های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت عرضه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شامل ADSL، VDSL و FTTx است که به یک مکان مشخص محدود هستند، سرویسهای ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم هم از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.
در کنار سرویسهای اینترنت ثابت، اینترنت همراه می باشد که در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری عرضه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خویش را دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.
خدمات این سرویسهای همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیمکارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار عرضه می دهد.
با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. برپایه آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا آخر سه ماهه ابتدایی سالجاری، استفاده نسل های سه و چهار اینترنتی، با ۷۳ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۶۳ مشترک، به ۸۸.۷۶ درصد رسیده است و نشان از رشد اینترنت سیار دارد. این در شرایطی است که مشترکان اینترنت نسل سه و چهار تا آخر سال ۱۳۹۷، ۶۴ میلیون نفر بودند و سهمی ۸۶ درصدی داشتند.
بعد از آن اینترنت پهن باند DSL است که با هفت میلیون و ۵۷۰ هزار و ۳۷۰ مشترک، ۹.۱۶ درصد را شامل می شود. اینترنت TD-LTE با یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۱۷۶ مشترک، ۱.۵۱ درصد را تشکیل می دهد و وای فای با ۳۵۹ هزار و شش مشترک، سهم ۰.۴۳ درصدی و FTTX یا فیبر نوری هم سهم ۰.۱۲ درصدی دارد.


منبع:

1399/07/23
13:41:24
5.0 / 5
1207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت