رئیس كل بانك مركزی عراق:

امیدواریم مسائل بانكی پیچیده میان ایران و عراق حل شود

امیدواریم مسائل بانكی پیچیده میان ایران و عراق حل شود

رئیس كل بانك مركزی عراق با ابراز امیدواری نسبت به حل مسائل پیچیده بانكی میان ایران و عراق، خواهان تشكیل كمیته‎ ای مشترك میان دو كشور شد.به گزارش وبی کارت به نقل از بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی عراق امروز (دوشنبه) در دیدار با «عبدالناصر همتی» همتای ایرانی خود در بغداد اظهار داشت که مقامات عراقی بر حل و فصل مسائل بانکی میان دو کشور تاکید دارند و به زودی با سازوکارهای اتخاذ شده، این مشکلات رفع خواهد شد.
«مصطفی غالب مخیف» تاکید کرد که تلاش داریم به همکاری بانکی با جمهوری اسلامی ایران ادامه دهیم و از تجارب تهران در امور مالی و بانکی استفاده خواهیم کرد.
وی ادامه داد که تمام تلاش ما این است که همکاری دو کشور ادامه داشته باشد و مشکلات موجود در حوزه مطالبات مالی و پولی ایران نیز حل می شود.
رئیس کل بانک مرکزی عراق افزود که برخی سازوکارها وجود دارد که می توان با بهره بردن از آنها به تقویت همکاری بانکی و پولی میان دو کشور و رفع مشکلات موجود، کمک کرد.
وی اظهار داشت که پیشنهاد دادیم کمیته ای مشترک با حضور مقامات بانکی و مالی دو کشور تشکیل گردد تا به راهکار لازم برای حل مسائل ایران و عراق دست یافت.
همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که با همکاری همتای عراقی خود مسائل پیچیده بانکی میان دو کشور برطرف شود.
وی اظهار داشت: امیدوارم با اراده ای که نزد مقامات عراقی وجود دارد، مشکلات بانکی و مالی میان دو کشور حل شود.
همتی روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران و عراق را بسیار مهم و مؤثر دانست و افزود که تهران به توسعه بیش از پیش همکاری ها با بغداد اهمیت می دهد.
رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز در رأس هیاتی برای دیدار و رایزنی با مقامات عراقی همچون «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور وارد بغداد شد.
1399/07/21
14:37:40
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت