موافقت مایكروسافت با دوركاری نیمه وقت كارمندان

موافقت مایكروسافت با دوركاری نیمه وقت كارمندان

وبی كارت: مایكروسافت به كارمندانش اطلاع داد حتی بعد از بی خطر بودن بازگشت به دفاتر، انعطاف پذیری بیشتری برای كار از خانه وجود خواهد داشت.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، دستورالعمل جدید مایکروسافت به کارمندان این شرکت اجازه می دهد کمتر از ۵۰ درصد از تایم کاری را به صورت دورکاری سپری کنند. کارمندان می توانند موافقت مدیرانش را برای دورکاری تمام وقت درخواست کنند و یا حتی به محل جدیدی نقل مکان کرده و حقوقشان را مطابق با وضعیت جغرافیایی محل مذکور دریافت نمایند.

مایکروسافت آخرین بار به کارمندان آمریکایی اعلام نمود انتظار دارد دورکاری حداقل تا ژانویه سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

یک سخنگوی مایکروسافت در اطلاعیه ای به شبکه CNBC اظهار داشت: ما این هفته دستورالعمل جدید را با کارمندانمان در بین گذاشتیم تا بتوانند برای گزینه های پیش رویشان برنامه ریزی کنند. هدف ما متحول کردن شیوه کار کردن به مرور زمان و برمبنای نظر کارمندان، دیتا و تعهدمان به پشتیبانی از سبک کاری اشخاص و نیازهای کسب و کار است.

مایکروسافت به سیاست جدید بعنوان مدل هیبریدی اشاره کرده که مانند دورکاری دائمی و تمام وقت ارائه شده از طرف سایر شرکتهای فناوری مانند توییتر نیست اما به سیاست دورکاری فیسبوک نزدیکتر است که بتازگی اجازه داده کارمندان با موافقت مدیرشان به دورکاری بپردازند و به منطقه دیگری نقل مکان کرده و برمبنای شرایط منطقه مذکور حقوق دریافت نمایند. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در ماه مه پیش بینی نمود که ۵۰ درصد از کارمندان در پنج تا ۱۰ سال آینده به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، با این وجود بعضی از مشاغل مایکروسافت مانند مدیریت دیتاسنتر نیازمند حضور کارمندان در محل است. سیاست جدید برای هر کارمندی باتوجه به موقعیت شغلی وی متفاوت خواهد بود.

طبق تازه ترین آمار منتشره، مایکروسافت بیش از ۱۶۶ هزار کارمند دارد.

منبع:

1399/07/19
20:48:05
5.0 / 5
1724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت