علیرغم گذشت دو ماه از ارائه درخواست؛

هنوز هیچ یك از شركت های استارت آپ به بازار سرمایه وارد نشده اند

هنوز هیچ یك از شركت های استارت آپ به بازار سرمایه وارد نشده اند

به گزارش وبی كارت یك مقام مسئول اظهار داشت: باآنكه از چندی قبل پنج استارت آپ بزرگ كشور برای ورود به بورس اعلام آمادگی كرده بودند اما هنوز هیچ یك از این شركت ها نتوانسته اند، وارد بازار سرمایه شوند.به گزارش وبی کارت به نقل از اتاق بازرگانی تهران، فرزین فردیس از آمادگی پنج استارت آپ بزرگ کشور برای ورود به بورس آگاهی داد و گفت: باآنکه درخواست کرده بودیم که متولیان بازار سرمایه فرایند پذیرش این شرکت ها را تسریع کنند اما با وجود سپری شدن حدود دو ماه از طرح این درخواست، هیچیک از این شرکت ها نتوانسته اند، وارد بازار سرمایه شوند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران در مورد پیشرفت فرایند ورود این شرکت ها به بازار سرمایه، اضافه کرد: برای ورود این ۵ شرکت نوآور استارت آپی به بازار سرمایه با دو بعد مسئله مواجه بوده ایم؛ یک بعد مسائل مالی و فنی که رفع آنها با مجموعه وزارت اقتصاد به خوبی پیش رفته است؛ بطوریکه با دستور وزیر امور اقتصاد و دارایی، سازمان های بورس، فرابورس و سازمان حسابرسی در این امر همکاری کردند و مسائل مالی و فنی تقریباً حل شده است؛ مسائلی نظیر شناسایی دارایی های نامشهود و ارزشگذاری آنها، اختلافاتی که در تفسیر صورت های مالی وجود داشت و نگرانی هایی که می توانست در کمیته پذیرش مطرح شود، حل شده است.
وی اظهار داشت: آنچه حالا پروژه ورود این شرکت های استارت آپی به بورس را با کُندی مواجه کرده، طرح برخی دغدغه ها و نگرانی ها از جانب نهادهای حاکمیتی و امنیتی است که البته این نگرانی ها هم به جا و درست است و ما تلاش می نماییم با عرضه راهکارهای عملیاتی و منطقی، این نگرانی ها را که شامل مواردی چون انحصار و امنیت اطلاعاتی که در اختیار این شرکت هاست، مرتفع نماییم.
فرزین اضافه کرد: قابل پیش بینی نبود که این نگرانی ها و دغدغه های امنیتی به وجود بیاید که البته باتوجه به ماهیت نوین شرکت ها، این مسائل برای اولین بار است که در کشور مطرح می شود. به هر روی ماهیت این شرکت ها با شرکت هایی که حالا در بازار سرمایه حضور دارند، متفاوت می باشد و اغلب آنها بر بستر پلت فرم فعالیت می نمایند که در اقتصاد ما جدید است. با این وجود، انتظار داشتیم که این فرایند سریع تر پیش برود، اما این روند با کندی روبه رو شده است.
نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران با اعلان اینکه التهابات اخیر بازار سرمایه هم باعث نگرانی شرکت های استارت آپی داوطلب ورود به این بازار شده است، افزود: آنها این دغدغه را دارند که شاید حالا زمان مناسبی برای پذیرش در بورس نباشد و باید چند ماهی از این اقدام پرهیز کرد تا التهابات بازار سرمایه فروکش کند. به هر حال ممکنست این هیجانات روی ارزش گذاری شرکت ها اثر داشته باشد. البته مدیران این شرکت ها به گزینه های دیگری برای تأمین مالی، همزمان با بازار سرمایه هم می اندیشند؛ بطوریکه برخی از آنها با سرمایه گذاران دیگری مذاکراتی داشته اند تا بتوانند قسمتی از نیازشان را به تأمین مالی مرتفع کنند.
وی افزود: البته نیاز به تأمین سرمایه برای توسعه شرکت، نمی تواند صرفا بوسیله سرمایه گذاران حقیقی مرتفع شود. در واقع اگر می خواهیم شاهد رشد و توسعه برنامه ریزی شده این شرکت های استارت آپی باشیم، نیاز به بازار سرمایه و نیاز به اینکه منابع بیشتری جذب این شرکت ها شود احساس می شود. امیدواریم که بتوانیم مسائل را حل کرده و این مجموعه شرکت ها را وارد بورس نماییم. البته حل این مسئله در شرایطی رقم می خورد که طرف های ذینفع به خوبی آنرا درک کنند.


منبع:

1399/07/09
09:05:57
5.0 / 5
1652
تگهای خبر: دیجیتال , سازمان , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت