ضریب پوشش صندوق ضمانت صادرات از صادرات كشور ۱۰ درصد شد

ضریب پوشش صندوق ضمانت صادرات از صادرات كشور ۱۰ درصد شد

به گزارش وبی كارت ضریب پوشش صندوق ضمانت صادرات از صادرات كشور كه در سنوات گذشته در حدود ۵ درصد بوده در ۵ ماهه ابتدایی سال به حدود ۱۰ درصد رسیده است.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اینکه تشدید روزافزون تحریم های ظالمانه آمریکا، تجارت خارجی کشور را تحت فشار قرار داده و آمار صادرات امسال با کاهش قابل توجه روبرو شده است، لیکن نهادهای پشتیبان صادرات در حال کوشش برای کاهش آثار تحریم و طراحی ساز و کار لازم برای مقاومت صادراتی در مقابل آن هستند.
بر این اساس، پوشش ریسک های صادراتی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران که با عرضه انواع بیمه نامه ها و ضمانت نامه های اعتباری بعنوان ضربه گیر صادرات، نقش آفرینی می کند نسبت به پنج ماهه مشابه سال قبل به دو برابر افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، ضریب پوشش صندوق ضمانت صادرات از صادرات کشور که در سنوات گذشته در حدود ۵ درصد بوده در ۵ ماهه ابتدایی سال به حدود ۱۰ درصد رسیده است که مشابه و همتراز کشورهای توسعه یافته دنیاست.
حجم صادرات غیرنفتی کشور در پنج ماهه نخست سالجاری ۱۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون دلار بوده که صندوق ضمانت صادرات بیشتر از یک میلیارد دلار آنرا تحت پوشش قرار داده است.
ثبت رکورد ۱۰ درصد ضریب نفوذ پوشش های صندوق از صادرات کشور در پنج ماهه نخست سال در حالی به دست آمده است که صندوق دستیابی به این هدف را برای سال انتهایی برنامه ششم برنامه ریزی کرده بود که ۳ سال زودتر از برنامه تحقق یافت.
حمایت ویژه از شرکت های تولیدی و صادراتی کوچک و متوسط و دانش بنیان و نوآوری های بیمه ای جهت تسهیل خرید دین اسناد صادراتی و پشتیبانی از واردات مواد اولیه تولیدکنندگان صادراتی که منجر به صدور کالاهای با ارزش افزوده بالا و تحقق شعار جهش تولید خواهد شد، در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.
شایان ذکر است، با توجه اهمیت تقویت صندوق ضمانت صادرات در شرایط تحریم، شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، در اردیبهشت ماه سالجاری، افزایش ۲۰۰ میلیون یورویی سرمایه این صندوق از محل صندوق توسعه ملی را به تصویب رساندند.


منبع:

1399/06/29
14:55:06
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت