دو میلیارد دلار هزینه حذف تجهیزات مخابراتی چینی در آمریكا

دو میلیارد دلار هزینه حذف تجهیزات مخابراتی چینی در آمریكا

وبی كارت: حذف تجهیزات ساخت شركتهای هواوی تكنولوژیز و ZTE Corp چین برای شبكه های مخابراتی روستایی آمریكا 1.837 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، شبکه های مخابراتی روستایی آمریکا که به تجهیزات ارزان قیمت ساخت شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp چین متکی بوده اند، به دولت اعلام نمودند تعویض سوئیچها و روترها ۱.۸۳۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در ژوئن شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp چین را رسما بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا مشخص کرد و با این اعلام، استفاده شرکتهای آمریکایی از صندوق ۸.۳ میلیارد دلاری دولت برای خرید تجهیزات از این شرکتها ممنوع گردید.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور مخابراتی آمریکا قبل از این به پیشنهاد ملزم شدن اپراتورهای تلفن همراه مناطق روستایی برای حذف تجهیزات این شرکتهای چینی از شبکه های آمریکایی رای داده بود.

اعلام این خبر نشان میدهد که هزینه و لجستیک اجرای چنین ممنوعیتی یک چالش پیش روی رگولاتور مخابراتی آمریکا خواهد بود و الان آجیت پای، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از کنگره برای تامین مالی فدرال بمنظور جبران هزینه اپراتورهای روستایی درخواست خواهدنمود.

دولت ترامپ سال قبل با تشدید تنشها با چین، هواوی را در فهرست سیاهی قرار داد که انتقال فناوری از طرف شرکتهای آمریکایی به این شرکت را بدون مجوز ویژه دولت آمریکا ممنوع می کرد. سپس در مارس امسال، ترامپ قانونی را امضا کرد که استفاده از منابع مالی فدرال برای خرید تجهیزات از شرکتهایی که تهدیدی برای امنیت ملی به شمار می روند را برای شرکتهای آمریکایی ممنوع کرد. این قانون یک برنامه جبرانی یک میلیارد دلاری را برای کمک به شرکتهای کوچک بمنظور تامین هزینه های جایگزینی تجهیزات ممنوع شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp پیش بینی کرده است.

منبع:

1399/06/14
08:27:03
5.0 / 5
1490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت