یك مقام مسئول اعلام كرد:

ظرفیت تولید كنسانتره مس ۱۳۰ هزار تن افزایش می یابد

ظرفیت تولید كنسانتره مس ۱۳۰ هزار تن افزایش می یابد

وبی كارت: یك مقام مسئول، از افزایش 130 هزار تنی ظرفیت تولید كنسانتره مس با بهره برداری از معدن درآلو آگاهی داد.به گزارش وبی کارت به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اردشیر سعد محمدی با اعلان اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران در امتداد تحقق برنامه های توسعه پایدار کشور، اجرای طرح بزرگ تجهیز معدن و راه اندازی کارخانه تغلیظ مس درآلو را در سبد پروژه های خود قرارداده است، گفت: با بهره برداری از این طرح، سالانه بیش از ۱۳۰ هزار تن کنسانتره مس با عیار حداقل ۲۲ درصد به ظرفیت تولید کنسانتره مس در شرکت مس افزوده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس میزان اضافه کرد: در این طرح ملی، گشایش معدن مس درآلو کرمان برای استخراج پایدار به ظرفیت هفت میلیون تن کانسنگ سولفوری مس و راه اندازی و بهره بردرای از کارخانه فرآوری با ظرفیت بیش از ۱۳۰ هزار تن کنسانتره مس با عیار حداقل ۲۲ درصد در سال، برنامه ریزی و اقدامات لازم برای اجرای طرح انجام می شود.
وی با اشاره به این که هم اکنون بخش عمده ای از تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز این پروژه خریداری و نصب شده اند، اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های انجام گرفته این طرح در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ پروژه به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته سعد محمدی، میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در پروژه درآلو تابحال بیش از ۸۸۰۰ میلیارد ریال و با صرف هزینه ارزی ۶۳ میلیون یورو بوده است.
گفتنی است، طرح تجهیز معدن و راه اندازی کارخانه تغلیظ درآلو با هدف تجهیز و بهره برداری از معدن درآلوی کرمان به ظرفیت هفت میلیون تن خاک سولفوری برای تولید ۱۳۰ هزار تن کنسانتره مس با متوسط عیار ۲۲ درصد در سال در ۶۱ کیلومتری جنوب شهرستان کرمان واقع شده است.


منبع:

1399/06/01
13:59:40
5.0 / 5
1843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت