تحریم های آمریكا مقابل هواوی تشدید شد

تحریم های آمریكا مقابل هواوی تشدید شد

وبی كارت: دولت ترامپ با هدف مقابله با دسترسی هواهوی به فناوری آمریكایی، محدودیتها مقابل این شركت چینی را تشدید كرد.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا محدودیتهایی که در ماه مه با هدف جلوگیری از دسترسی غول مخابراتی چینی هواوی به تراشه های آمریکایی بدون مجوز ویژه اعلام نموده بود را توسعه داد. این محدودیت شامل تراشه های تولید شرکتهای خارجی با بهره گیری از نرم افزار یا فناوری آمریکایی هم می شود.

دولت آمریکا ۳۸ زیرمجموعه هواوی در ۲۱ کشور را به فهرست سیاه اقتصادی خود اضافه کرد و شمار زیرمجموعه های این شرکت که از ماه مه سال ۲۰۱۹ هدف گرفته شده اند را به ۱۵۲ زیرمجموعه رساند.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا به شبکه فاکس بیزنس اظهار داشت: محدودیتها مقابل تراشه های طراحی هواوی در ماه مه موجب شد آنها اقداماتی را برای دور زدن این محدودیتها انجام دهند و بوسیله شرکتهای شخص ثالث اقدام نمایند. مقررات جدید روشن می کند که استفاده از نرم افزار یا فناوری ساخت آمریکا ممنوع بوده و مستلزم دریافت مجوز است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در توییتی اعلام نمود دولت آمریکا با تشدید محدودیت دسترسی هواوی به فناوری آمریکایی و به خطر انداختن یکپارچگی شبکه های جهان و اطلاعات خصوصی آمریکایی ها، ضربه مستقیمی به هواوی و حزب کمونیست چین وارد کرد.

شرکت هواوی در این زمینه اظهارنظر نکرد.

اکنون که روابط میان آمریکا و چین در تیره ترین وضع خود قرار دارد، واشنگتن دولتهای سراسر جهان را وادار کرده است شرکت هواوی را تحت فشار قرار دهند و مدعی است این شرکت اطلاعات را به دولت چین ارائه می دهد در صورتیکه هواوی منکر جاسوسی برای چین شده است.

رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه با حضور در فاکس بدون ارائه مدرکی، هواوی را به جاسوسی از آمریکاییها متهم کرد.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام نمود اقدامات جدید که فورا به اجرا گذاشته می شوند برای جلوگیری از دور زدن کنترلهای صادراتی آمریکا از طرف هواوی موثر خواهند بود. اما انجمن صنعت نیمه رسانای آمریکا اعلام نمود محدودیتهای گسترده برای فروش تراشه های تجاری موجب مختل شدن قابل توجه صنعت نیمه رسانای آمریکا می شود.

مقررات جداگانه جدید دیگری شرکتها را ملزم کرده است برای فروش به شرکت هواوی مجوز درخواست کنند.

وزارت بازرگانی آمریکا همین طور تایید نمود مجوز کلی موقتی که موعد آن روز جمعه برای کاربران دستگاههای هواوی منقضی می شود را تمدید نخواهد کرد.

محدودیتهای فعلی آمریکا تاثیر شدیدی روی هواوی و تامین کنندگانش داشته است. محدودیتهایی که در ماه مه اعلام گردید تا ۱۴ سپتامبر بطور کامل اجرا نمی شوند.

بر اساس گزارش رویترز، مجله مالی کایشین در هشتم اوت گزارش کرد که هواوی از ماه آینده به سبب فشارهای آمریکا روی تامین کنندگانش، ساخت چیپ ستهای پرچمدار کیرین خودرا متوقف خواهدنمود. بخش "های سیلیکون" هواوی برای طراحی این تراشه ها به نرم افزار شرکتهای آمریکایی نظیر کادنس دیزاین سیستم و سینوپسیس متکی بود.

منبع:

1399/05/29
21:03:26
5.0 / 5
1890
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت