یك مقام مسئول اعلام كرد:

تلفات كرونایی در جامعه عشایر نداشتیم

تلفات كرونایی در جامعه عشایر نداشتیم

رئیس سازمان امور عشایر با اعلان اینكه در سال جهش تولید برنامه داریم تولید گوشت توسط عشایر را 30 هزار تن افزایش دهیم، اظهار داشت: در جامعه عشایر هیچ موردی از فوت ناشی از كرونا وجود نداشته است.


به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، کرمعلی قندالی در نشستی خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شده بود، اظهارداشت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت حتی یک نفر فوتی در جامعه عشایری به خاطر کرونا وجود نداشته که این ناشی از مدیریت صحیح و اتخاذ تدابیر مناسب می باشد ضمن اینکه مردم نیز کاملاً دستورالعمل ها را رعایت کردند بطوریکه جامعه عشایر پروتکل های بهداشتی را در سطح بیش از ۹۵ درصد اجرا کردند. وی با اعلان اینکه حدود ۴۰۰ هزار نفر در جامعه عشایری غربالگری شد، افزود: ۱.۲ میلیون نفر جامعه عشایر داریم که حدود ۲۲۱۶ نفر مشکوک به کرونا بودند، ۱۸۱ نفر به بیمارستان ارجاع شدند و ۱۶۱ نفر تحت درمان قرار گرفتند، ۲ نفر آنها بستری شدند و مورد فوتی هم وجود نداشت. قندالی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه در سال جهش تولید برنامه داریم تولید گوشت توسط عشایر را ۳۰ هزار تن افزایش دهیم، افزود: تولید گوشت در جامعه عشایر ۱۹۰ هزار تن است و عشایر ۲۵ درصد کل گوشت کشور را تولید می کنند. رئیس سازمان امور عشایر کشور بر تجهیز منابع نهاده ها در جامعه عشایری اصرار کرد و اضافه کرد: امسال تابحال ۱۵۰ هزار تن نهاده تامین شده و ۳۵۰ هزار تن نیز تا آخر سال خریداری خواهد شد. قندالی همین طور از افزایش راندمان ارز نهاده ها تا ۳۳ درصد آگاهی داد و اظهار داشت: ۲۵۳ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای تامین آب عشایر اختصاص داده شده و ۱۷ هزار خانوار در سالجاری و ۸ هزار خانوار در سال آینده از آب سالم برخوردار می شوند بدین سبب در مجموع ۲۵ هزار خانوار از آب سالم بهره مند می شود و شاخص برخورداری جامعه عشایر از آب به ۱۳ درصد افزایش می یابد.
قندالی اظهار داشت: در سال مالی ۹۹؛ ۲۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب عشایر اختصاص یافته است. این مقام مسئول با اعلان اینکه طبق توافق با وزارت نیرو تا دو ماه آینده پنل های خورشیدی برای ۱۳ هزار خانوار نصب می شود، افزود: در مجموع ۴۵ هزار خانوار تا سال آینده از پنل های خورشیدی برخوردار می شوند. رئیس سازمان امور عشایر ایران همین طور با اشاره به اینکه از محل مصوب پرداخت یک درصد ورودی صندوق به زنجیره گوشت قرمز پرداخت می شود، اظهار داشت: امسال ۶۰۰ میلیارد تومان مقرر است برای تسهیلات جامعه عشایر با نرخ ۱۰ درصد برای مناطق کم برخوردار و ۱۴ درصد برای مناطق برخوردار پرداخت گردد و بانک عامل حوزه کشاورزی عاملیت پرداخت این تسهیلات را بر عهده می گیرد.

1399/05/26
14:08:24
5.0 / 5
2135
تگهای خبر: سازمان , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت