غول های فناوری ضد سیاست ترامپ وارد عمل شدند

غول های فناوری ضد سیاست ترامپ وارد عمل شدند

به گزارش وبی كارت چندین شركت فناوری بزرگ آمریكایی شامل اپل، فیسبوك، آمازون و مایكروسافت به مبارزه حقوقی ضد تصمیم ترامپ برای ممنوعیت صدور روادید جدید برای كاركنان خارجی موقتی پیوستند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، این گروه از دادگاه خواستند به صدای صنعت فناوری در شکایتی اضافه شوند که با این ممنوعیت مخالف است و اعلام نمودند ممنوعیت مذکور صدمه جبران ناپذیری به کسب و کارها و اقتصاد آمریکا وارد می نماید.

رئیس جمهور آمریکا در ۲۲ ژوئن اطلاعیه ای صادر کرد که شماری از برنامه های ویزای غیرمهاجرتی شامل ویزای H-۱B برای مشاغل تخصصی مهارت بالا، ویزای H-۲B برای کارکنان غیرکشاورزی و ویزای L-۱ برای انتقالهای درون شرکتی را معلق کرد.

از جمله شرکتهای فناوری دیگری که در پرونده دادگاه فدرال در اوکلند کالیفرنیا ضد این تصمیم شکایت کرده اند، شرکت ادوب، GitHub، اینتل و مایکروسافت دیده می شوند. ۵۲ شرکت به صورت جداگانه درخواست مشابه برای به چالش کشیدن اقدامات ترامپ در واشنگتن را مطرح کرده اند.

این گروه در اظهارنامه دادگاه نوشته اند که تعلیق برنامه های ویزای غیرمهاجرتی از جانب رئیس جمهور که ظاهرا برای پشتیبانی از کارکنان آمریکایی بوده است در واقع به این کارکنان، کارفرمایانشان و اقتصاد کشور لطمه می زند. به جای مصون نگه داشتن کارکنان آمریکایی از تهدید رقابت خارجی، تصمیم ترامپ سبب می شود شرکتها مشاغل تخصصی مهارت بالا را در خارج بکار بگیرند چونکه در داخل کشور تقاضا برای چنین مشاغلی از کاندیداهای موجود فراتر است.

گوگل، اسپاتیفای یو اس ای و بلومبرگ هم درخواست نمودند به شرکتهایی اضافه شوند که از دادگاه خواهان پیشگیری از اجرای سیاست جدید ترامپ شده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انجمنهای صنعتی همچون اتاق بازرگانی آمریکا ماه گذشته برای پیشگیری از اجرای تصمیم رئیس جمهور این کشور شکایت کردند و روز جمعه ۲۲ ایالت و منطقه کلمبیا به مخالفت با موضع دولت در این پرونده برخاستند.

منبع:

1399/05/22
12:09:13
5.0 / 5
1733
تگهای خبر: اپل , تخصصی , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت