نفوذ بلاك چین تا صنعت بازی های كامپیوتری

نفوذ بلاك چین تا صنعت بازی های كامپیوتری

وبی كارت: محبوبیت بلاك چین در طول سال گذشته، فراتر حد انتظار بوده و این فناوری را به ابزاری واقعی و كارآمد در دنیای تجارت تبدیل نموده، همانطور كه نفوذ بلاك چین، همزمان با آغاز روند توسعه اقتصاد دیجیتال، در حوزه صنعت بازی سازی رشد فزاینده‎ای یافته است.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، در صورتیکه رمزارزها یا ارزهای رمزنگاری شده همچنان در حال رقابت برای جا باز کردن در دنیای ارز هستند، فناوری پشتیبان آن یعنی "بلاک چین" گام های گسترده ای در راه پذیرش جهانی برداشته است. این فناوری می تواند امکان انتقال مطمئن و معتبر داده ها و همین طور یک شبکه قابل ردیابی ناگسستنی را فراهم آورد که این خاصیت ها تنها برای امور بانکی نیست.
شرکت «KPMG»، غول خدمات مدیریتی، اعلام نمود که محبوبیت بلاک چین در طول سال گذشته، فراتر حد انتظار بوده و همین مورد، فناوری یاد شده را به ابزاری واقعی و کارآمد در دنیای تجارت تبدیل نموده است. پژوهشگاه فضای مجازی اعلام نمود که هوآوی طی تحقیقی با همکاری پژوهشگاه اقتصادی آکسفورد، پیش بینی کرده است که اقتصاد دیجیتال، تا سال ۲۰۲۵، حدود ۲۴.۳ درصد از تولید ناخالص جهانی را تشکیل خواهد داد که در مجموع رقمی حدود ۲۳ تریلیون دلار شمرده می شود. بلاک چین در بین فناوری های نوظهور که منجر به این رشد می شوند، مهم ترین تاثیر را خواهد داشت.
در صورتیکه کاربرد برخی برنامه های بلاک چین، مانند اتصال اخیر شرکت های آی بی ام و ای تی آی ای در نروژ به این فناوری در امتداد اطمینان از کیفیت غذاهای دریایی بهتر و ایمن تر و موفقیت پلت فرم حمل و نقل تریدلنسدر بندر اسپانیا که از این فنآوری برای تسهیل عملیات حمل و نقل استفاده می نماید، استفاده از آن در امور مالی، ردیابی و کنترل زنجیره تامین را شامل می شود، برنامه های دیگری نیز وجود دارند که با وجود اجرایی شدن از طرف بلاک چین کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

بلاک چین در صنعت بازی سازی
نفوذ بلاک چین، همزمان با آغاز روند توسعه اقتصاد دیجیتال، در حوزه صنعت بازی سازی رشد فزاینده‎ای یافته است. محبوبیت بازی های آنلاین چند نفره در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است، از طرف دیگر شیوع ویروس کرونا و تشدید محدودیت های رفت و آمد و در نتیجه، قرنطینه خانگی میلیون ها نفر نیز، بر سرعت رشد این نوع جدید از سرگرمی افزوده است.
بازی های آنلاین مشهوری چون ورلد آف وارکرفت، فاینال فنتسی و الدر اسکرول آنلاین، زمینه به هم پیوستن جوامع گوناگون، ایجاد تیم و کسب درآمدهای ارزی را برای بازیکنان در یک اکوسیستم مشترک فرآهم می آورند. فن آوری بلاک چین می تواند با هدف شبیه سازی خدمات مالی دنیای واقعی، در توسعه این سیستم های توکن محور نقش موثری داشته باشد.
شرکت بازی های ویدیویی بلاک چین هورایزن طی پروژه ای جدید به بازتعریف ایده مالکیت در دنیای نوظهور دفتر کل توزیع شده پرداخته است. شرکت مورد اشاره در حال برنامه ریزی برای ایجاد تغییرات اساسی در بخش اقلام قابل معامله در بازی با بهره گیری از یک سیستم عامل اتریوم به نام آرکادیوم است. این پلت فرم بلاک چین محور، امکان مالکیت یک آیتم خاص را برای بازیکن تامین می کند و هنگام انجام معاملات بین بازیکنان، خرید و فروش اجناس را تسهیل می بخشد. این شرکت می خواهد با ثبت نام بازیکنان در دفتر کل توزیع شده در رابطه با رمزارزها، خاصیت های ابتکاری و به دنبال آن تجربی بازی را ارتقا دهد.

بلاک چین در املاک و مستغلات
در سال ۱۸۶۲ دولت انگلستان برای پشتیبانی و محافظت از حقوق مالکیت، در سراسر انگلیس و ولز، اداره ثبت اچ ام لند را تاسیس کرد. این اداره تا به امروز حدود ۲۵ میلیون عنوان ملکی را به ثبت رسانده است. اما هم اکنون با روی کار آمدن و امکان بهره گیری از فناوری بلاک چین رویای فرآیندهای بدون کاغذ بازی محقق شده است. به عقیده خیلی از کارشناسان، ماموریت این اداره ثبت به انتها رسیده است.
رقابت برای تبدیل شدن به سرآمدترین پلت فرم ثبت جهانی زمین برمبنای معیارهای سرعت، سادگی و رویکرد باز نسبت به داده ها، رسما شروع شده است. امروزه دولت های بیشتری در حال اقدام جهت استفاده از فناوری بلاک چین برای امور مربوط به ثبت و تامین سوابق هستند. اوکراین، گرجستان و سوئد همچون کشورهایی هستند که همگی معاملات مستغلات، ثبت زمین و املاک را با بهره گیری از بلاک چین انجام می دهند.
نشانه گذاری املاک و مستغلات تجاری موضوعی است که در زمان حاضر بسیار جدی تر از گذشته مورد بررسی قرار می گیرد. در این میان، معاملات مبتنی بر بلاک چین نیاز بواسطه ها را کاملا برطرف می کند. این خاصیت نشان میدهد که فناوری بلاک چین مناسب استفاده در بازارهای خصوصی مانند املاک و مستغلات است. زمین و ملک یکی از قدیمی ترین انواع سرمایه گذاری محسوب می شود، اما هزینه بالای ثبت و مشکلات مربوط به نقدینگی از بزرگ ترین موانع پیش روی سرمایه گذاران این حوزه شمرده می شود. بدین سبب روش های نوین تایید و پرداخت بوسیله ارائه مدلهای جدید، کمک شایان توجهی به خریداران است.
از طرف دیگر، مقرون به صرفه نبودن خرید کل یک ملک نباید مانع ورود افراد به بازار املاک و مستغلات شود. مالکیت گسترده و فروش کسری املاک نیز بازار جهانی جدیدی را به وجود می آورد. همین مورد، سبب شکل گیری موج راه اندازی شرکت های املاک و مستغلات مبتنی بر بلاک چین شده است که تمامی مسائل و چالش های پیش روی را با راهکارهای نوآورانه حل می کنند.

بلاک چین در صنعت اتومبیل
صنعت اتومبیل نیز می تواند بوسیله این دفاتر دیجیتالی و فناوری مبتنی بر بلاک چین، سود و ارزش زیادی ایجاد کند. طبق گزارش آی بی ام، ۶۲ درصد از مدیران شرکت های بزرگ خودروسازی معتقدند که بلاک چین تا سال ۲۰۲۱ به نیرویی تاثیر گذار در بخش خودرو بدل خواهد شد.
از طرف دیگر، خودروسازان پیشرو در حال برنامه ریزی برای اجرای پروژه های مبتنی بر بلاک چین هستند. شرکت بی ام دبلیو می خواهد از دفاتر کل توزیع شده، برای کمک به ردیابی مسیر تولید مواد اولیه و قطعات یدکی در سطح جهانی استفاده نماید. این فناوری در حال ظهور، افق وسیع تری را در زنجیره های تامین بین المللی ایجاد و ردیابی و نظارت را به شکل محسوسی تسهیل می کند.
قبل از این این عنوان شده بود که بلاک چین نقش بسیار مهمی را در آینده زنجیره تامین مواد غذایی ایفا خواهدنمود. پیش بینی ها حاکی از آنست که این فناوری تا سال ۲۰۲۳، قابلیت ردیابی حداقل ۱۰ درصد از محصولات تولیدی صنایع غذایی جهان را خواهد یافت و می تواند در ادغام با اینترنت اشیا، با ایجاد تغییر و تحولی بدیع در زمینه عرضه مواد غذایی هستند و می توانند در آینده ای نزدیک، کلید امنیت غذایی جهان باشد.
منبع:

1399/05/21
14:20:13
5.0 / 5
2098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت